יום רביעי, 27 במאי 2020, ד' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5552559

חדשות בשוהם

חדשות

"נמשיך בכל הכוח לנסות להוביל את החברה הישראלית לשיח אחר"

הרב דוד סתיו, רבה של שוהם, פונה לקהילת שוהם בעקבות חשיפת "ידיעות אחרונות" על תיעוד של הרב הראשי יצחק יוסף בו הוא נראה מאשים את "רב עיר של שוהם" כי שיתף פעולה עם גיורם בברזיל של מאות בני אדם בניגוד להלכה.

פורסם בתאריך:


 

להלן דבריו של הרב  דוד סתיו לקהילת שוהם, כפי שניתנו לעיתון "אבן שוהם":

"אחד האתגרים הרובצים לפתחנו כחברה וכבודדים הוא להימנע מהכללות. נטייתנו הטבעית היא שאנחנו רואים אדם שעושה משהו לא ראוי, להגיד :'זה הימנים או השמאלנים, זה דתיים או חילוניים, אלה גברים או נשים, רבנים או רופאים' וכדומה. אנחנו עושים את זה, כי כך יותר קל לנו להסביר לעצמנו קיומן של תופעות או התנהגויות שלא עולות בקנה אחד עם נורמות ראויות להתנהלות. סכנה כזאת קיימת לרבנים גדולים, לפוליטיקאים ולכל אחד. היא קיימת במישור הציבורי, היא קיימת במישור האישי.

במקרה שלנו, במסגרת רצון להצביע על תופעה מסוימת או על אתגר קשה ששמו גיור, נעשו כמה טעויות קשות ובחלקן גם שקריות, כלפי ציבור העולים וכלפי רבנים מסוימים, כמוני, שמנסים להתמודד עם שאלת הגיור מתוך ראייה לאומית רחבה.

חבריי הרבנים ואני בארגון "צהר" ובקהילת שוהם נמשיך בכל הכוח לנסות להוביל את החברה הישראלית לשיח אחר. לשיח מכבד, לשיח מקשיב. וגם כאשר יהיו ויכוחים ומחלוקות, ויהיו כאלה, נשתדל להקפיד על כבודם של החולקים, כמו גם על אי הדבקת תוויות וסטיגמות מכלילות על קבוצות ועל ציבורים שונים. אני מבקש להודות לכל התושבים על התמיכה והחיזוק שהם מעריפים עלי ועל משפחתי".

ראש מועצת שוהם, איתן פטיגרו וכל חברי המועצה המקומית , פרסמו אתמול הודעת תמיכה ברב היישוב בה הם מחזקים את ידיו. בהודעת התמיכה נכתב: "המשך בעוז במפעלותיך להרבצת תורה, בהעצמת הזהות היהודית של מדינת ישראל, בפסקי ההלכה לרבים ובאיחוי השסעים בחברה הישראלית ויהי ה' בעזרך".

סגן ראש המועצה, אשר פאהן: "הרב דוד הוא רבה של שוהם, אנו מכירים ומוקירים את פועלו, גם בזירה המקומית וגם בזירה הארצית. אנו גאים שיש לנו רב כזה המקרב את הבריות ועושה זאת בנועם ומכל הלב, לכן כואב לנו שישנם גורמים אשר אינם מכירים אותו ואת פועלו ומנסים להכתים את שמו. פניתי לראש המועצה ולכל חברי המועצה וקיבלתי תוך דקות ספורות, מכולם, דברי תמיכה אוהדים ומחבקים את הרב סתיו. כל חברי המועצה החליטו פה אחד לתמוך בחיזוק הרב אל מול ההשמצות".    

 

  

   

אשר פאהן

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
3
שחרר אותנו מנוכחותך המעיקה ביישוב (ל"ת)
אשר | 21:36   23.01.20
2
מה פתאום שליט"א
ניצן | 16:06   16.01.20