יום חמישי, 24 בספטמבר 2020, ו' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 050-5552559

חדשות בשוהם

חדשות

הקלות בימי קורונה

הקשיים הכלכליים אליהם נקלעו תושבי המדינה בעקבות משבר הקורונה, לא פוסחים גם על תושבי שוהם. למעלה מ- 2000 תושבים פוטרו או הוצאו לחל"ת. על מנת לסייע להם לצלוח את המשבר, ככל הניתן, התגייסה מועצת שוהם, בשיתוף מתנדבים, למתן הקלות עבור התושבים, עצמאיים ושכירים. לגזור ולשמור

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

אפרת רוזנצוייג

מסלול מהיר להנחה בארנונת מגורים בשוהם – לשוהים בחל"ת ולמובטלים

תושבי שוהם שהוצאו לחל"ת או פוטרו בשל משבר הקורונה יוכלו לפנות לועדת ההנחות בארנונה, במסלול מהיר לקבלת הנחה עד 30% בארנונת מגורים ועד 50% הנחה במידה ושני בני הזוג איבדו את פרנסתם.

מועצת שוהם מגבשת מסלול מהיר, יעיל ונגיש לקבלת הנחה בארנונת מגורים, למשקי בית שנפגעו מווירוס הקורונה. ראש המועצה, איתן פטיגרו , וסגניו יו"ר ועדת הנחות בארנונה, יוסי לוי ויו"ר ועדת הכספים, אשר פאהן,  סיכמו על המתווה ונערכים לאשרו במליאת המועצה הקרובה.

 ההנחה בארנונה תינתן בגין חודשים אפריל, מאי ויוני בשלב זה. לצורך קבלת ההנחה במסלול המקוצר, על התושבים להציג אישור ביטוח לאומי על קבלת דמי אבטלה בחודשים אלו וכן מכתב מהמעסיק המאשר הוצאה לחל"ת או מכתב פיטורין – שני מסמכים אשר זמינים ונגישים למרבית יוצאי החל״ת או המפוטרים.

פריסת חובות ארנונה לתשלומים ללא ריבית

יכולים תושבים שנקלעו למצוקה כספית, לפרוס את חוב הארנונה בפריסת תשלומים בהמחאות ללא ריבית (מועד אחרון לפרעון דצמבר 2020). לפרטים ניתן לפנות למחלקת הגבייה.

הנחות נזקק / מבחן הכנסות

הנחות בהתאם לצו הארנונה ולתקנות ההסדרים במשק המדינה, ניתן להגיש בקשה להנחה בתעריף הארנונה, אותה ניתן לקבל באחד משני המקרים הבאים:

הנחת נזקק – ההחלטה על מתן ההנחה על ידי ועדת הנחות בארנונה, בראשותו של סגן ראש המועצה יוסי לוי. בקשה להנחת נזקק יכול להגיש מחזיק בנכס, שנגרמו לו הוצאות חריגות במיוחד בשל טיפול רפואי או אירוע שהביא להרעה משמעותית בלתי צפויה במצבו. הועדה מוסמכת לתת הנחה עד לשיעור כולל של 70% מתעריף הארנונה. פרטים נוספים והגשת בקשת במחלקת הגביה 03-9723080

הנחה עפ"י מבחן הכנסה – מוענקת באמצעות פנייה למחלקת הגבייה על בסיס מבחן הכנסה. בקשות לשנת 2021 יוגשו עם המסמכים הרלבנטיים. פרטים נוספים במחלקת הגבייה.

 פטור בשכ"ד לעסקים הממוקמים במבני הציבור ביישוב

הנהלת מועצת שוהם אישרה בישיבתה מיום 16.6.20, הקלות לעסקים הממוקמים במבני הציבור ביישוב. בהתאם להחלטה יוענקו חודשיים של פטור מלא משכר הדירה למפעילי גני הילדים הפרטיים ומפעילי החוגים אשר שוכרים חדרים במבני המועצה והחברות העירוניות. בתמורה להקלה זו, יתחייבו העסקים הללו שלא יגבו כספים מההורים במהלך התקופה בה לא פעלו. בנוסף יקבלו פטור של חודשיים שכירות עסקי מזון, מספרות וקוסמטיקה אשר שוכרים במבני הציבור ביישוב. שוכרים בתחומי פעילות אחרים, שפעלו באופן חלקי בתקופה זו יקבלו פטור משכירות של חודש.

השימוש במרחבי העבודה במרכז "מטרו" יהיה פטור מתשלום

כחלק מצעדי הסיוע לתושבי היישוב, החליטו מועצת שוהם והחברה העירונית חמש על פתיחת מרכז היזמים והצעירים "מטרו" לבעלי עסקים קטנים בלא תשלום. מרכז "מטרו"  ממוקם במבנה מעון הילדים הישן ברחוב נרקיס, אשר שופץ, עוצב מחדש ומשמש מאז כמרכז לצעירים בגילאי 18-35, מרחב משותף ליזמים ובעלי עסקים, כדוגמת We-work ומרכז למידה

בהתאם להחלטה, בחצי השנה הקרובה, יוכלו עצמאים ובעלי עסקים, תושבי שוהם, להשתמש בחדרי הישיבות ומרחבי העבודה של ה"מטרו" לצורך קיום פגישות וישיבות, ללא תשלום. מנהלת מרכז "מטרו", שיר טל ציינה שקבלת השירות תהיה כרוכה בהרשמה מראש בווטסאפ 054-2800323 

קרן לעזרה הדדית ע"ש רון ריבלין ז"ל

הקרן מעניקה לתושבי שוהם שזקוקים בסיוע לצרכים חיוניים, כמו: הוצאות רפואיות, צרכים לימודיים וטיפוליים וכד'. הסיוע מוענק באמצעות תשלום ישיר לספק של מוצר או שירות חיוני שנחוץ לתושב. את הבקשות לסיוע בוחנת ועדה ציבורית. הנהלת המועצה אישרה הכפלת תקציבה השנתי של הקרן, על מנת להעניק סיוע לתושבים רבים ככל האפשר. את הפרטים על אופן הגשת בקשת הסיוע לקרן ניתן למצוא באתר המועצה  ובמחלקה לשירותים חברתיים, אצל שוש טל' 6888166  או באמצעות מייל: . shosh@shoham.muni.il

הקרן הוקמה לפני כ-15 שנים והיא פועלת באמצעות ועדה ציבורית, בראשותו של שלמה אנגל ומעניקה סיוע לתושבי שוהם המצויים במצוקה וזקוקים לסיוע: רכישת מוצר, ציוד או שירות. הסיוע ניתן בעזרת תשלום ישירות לספק.

תקציבה של הקרן מאושר מדי שנה בוועדת התמיכות ועומד בשנים האחרונות על 130 אלף ₪. לאחרונה אישרה מועצת שוהם הכפלת תקציבה של הקרן ל-260 אלף ₪, כדי לסייע לתושבים שנקלעו למצוקה בשל משבר הקורונה.

בשנת 2019 הוגשו לקרן קרוב ל-90 בקשות ואושר סיוע בהיקף של 2000-4000 ₪ לפנייה לצורך סיוע בשכר לימוד, שכר דירה, תשלום ארנונה, טיפולי שיניים, תשלום למועדונית, הוצאות משפטיות ועוד.

פורום תעסוקה יישובי

בעקבות העלייה הדרמטית של מספר דורשי התעסוקה בשוהם, הקימה מועצת שוהם פורום תעסוקה יישובי, שמטרתו סיוע ותמיכה לתושבים דורשי תעסוקה שפוטרו או הוצאו לחל"ת.

מטרת פורום התעסוקה היא למפות את צורכיהם של דורשי התעסוקה משוהם ולגבש חבילת סיוע ותמיכה הכוללת פרסום מקומות עבודה, רכישת המיומנויות הדרושות בהליך הקבלה לתפקיד וליווי תושבים במהלך חיפוש העבודה. בשלב הראשון תפרסם המועצה שאלון לדורשי עבודה תושבי היישוב, על מנת למפות את הצרכים שלהם ואת תחומי העניין. במקביל יעשו חברי הפורום  פנייה למנהלים בחברות ובארגונים, תושבי היישוב, כדי להעביר אליהם קורות חיים רלבנטיים ולסייע ביצירת קשר ראשוני. 

את הפורום יזם ומרכז חבר המועצה, פלג רשף וחברים בו דינה פרומוביץ, מנכ"ל החברה הכלכלית שוהם, אילן קומה, מנכ"ל החברה העירונית חמש, נטע לביא, מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים במועצה, שיר טל, מנהלת מרכז היזמים והצעירים "מטרו", שולה קרקוב, הממונה על פניות הציבור במועצה, אביטל אסייג, עוזרת ראש המועצה ומירי וגנר-בריל, תושבת היישוב, יועצת קריירה בהתנדבות, בעלת ניסיון רב בתחום ניהול משאבי האנוש שתסייע לדורשי תעסוקה מהיישוב, ביחד עם תושבים מתנדבים נוספים בכתיבת קורות חיים ובהכנה לראיונות, בהמשך לשירות דומה בהתנדבות שהיא מפעילה ביישוב בשנתיים האחרונות.  

 סדנה לדורשי עבודה בשיתוף שירות התעסוקה

בקרוב צפויה המועצה לקיים סדנה לדורשי עבודה, בשיתוף שירות התעסוקה. הסדנה תתמקד באימון לשיווק עצמי והתארגנות תעסוקתית, ובמסגרתה יוכלו המשתתפים לשפר את המיקוד התעסוקתי שלהם, להגדיר מטרות, לכתוב קורות חיים ולהתאמן בהכנה לראיון עבודה. בנוסף יתקיימו במרכז הצעירים והיזמים "מטרו" הרצאות וסדנאות בתחומים רלבנטיים.

  • גם תכנית המנטורינג הקהילתית של שוהם "המעצמה" תגוייס לטובת פורום התעסוקה, כדי להסתייע במנטורים ליצירת קשרים והכוונה של דורשי עבודה משוהם.

כלים נוספים שעומדים לרשות דורשי התעסוקה משוהם הם לוח דרושים באתר מועצת שוהם; קבלת רשימת תפוצה של משרות באמצעות משלוח דוא"ל אל שולה קרקוב shula@shoham.muni.il; קבוצת ווטסאפ למציעי ודורשי עבודה https://chat.whatsapp.com/B58FustuQnPJdBV6GAN73t

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: