יום שבת, 24 באוקטובר 2020, ו' חשון ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 050-5552559

חדשות בשוהם

חדשות

הצוללות מגיעות לשוהם

מארגני מחאת "עצרת התקווה" בשוהם לא נחים לרגע. מה צפוי לנו מחר במוצ"ש, בכיכר ספרא?

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

אפרת רוזנצוייג

 בשבועות האחרונים הופכת  מחאת "עצרת התקווה" בשוהם לאירוע כמעט מסורתי. מידי שבת מגיעים מאות רבות של תושבי ותושבות שוהם, בניהם צעירים רבים שהצטרפו לאחרונה למחאה, לכיכר המרכזית על מנת למחות על המצב הכלכלי הקשה, על השחיתות ועל הפילוג בעם, מתוך תקווה להביא את השינוי.

מסתמן כי "עצרת התקווה" מאחדת אליה תושבים ממגזרים שונים ומשלל גווני הקשת הפוליטית. במוצ״ש האחרון נאמה תושבת שוהם, נורית שכטר, נציגת העצמאים בשוהם, בעלת חברת הפקה ונציגת המגזר הדתי, אשר דיברה מדם ליבה על המחדל הכלכלי הקשה, על התעלמות הממשלה מהעצמאים ועל כך ש"ההפגנות אינן של ימין או שמאל, אלא של העם".

גם השבת תנאם נאוה שפיצר, תושבת שוהם, אף היא דתייה וימנית גאה.

לאחר ש"השיקו" בשבת האחרונה את "שדרות התקווה", המקטע בין כיכר ברבור לכיכר שלדג, דאגו המארגנים לאטרקציה נוספת שתהיה חלק מן המחאה מחר, בדמותן של שתי צוללות ממיצג הצוללות: "אח"י שחיתות" ו"אח"י תקווה".

אור לי להט, ממובילי מטה המחאה בשוהם, פנה לרועי פלג, ממארגני המחאה בבית ראש הממשלה ברחוב בלפור ומי שבנה את הצוללות, וביקש להשאיל  שתיים מהצוללות הגדולות שעלו לירושלים.

צוללות "אח"י תקווה" הצוללת הורודה המסמלת את מאבק הצעירים, וצוללת "אח"י שחיתות", הצוללת השחורה של הותיקים, תעמודנה בראש העצרת הגדולה.

הדר ואורי צפריר, תושבי שוהם ותיקים ומוכרים, הצטרפו למפגינים נגד השחיתות השלטונית לפני למעלה מארבעה חודשים והם כיום המארגנים של מחאת "הדגלים השחורים" בצומת אל על וחברים במטה "עצרת התקווה". צפריר מספר: ״כמות הצמתים והגשרים גדלה מכ - 70 ועד למעלה מ - 300 במהלך החודשים. עם הוראת ההגבלות להפגנות לקילומטר, הועברה ההפגנה לכיכר המרכזית בשוהם. קבוצות המחאה השונות ביניהן השולמנים, צעירי שוהם, יש עתיד-תל״ם, אין מצב, קריים מיניסטר ועוד. מספר המוחים רק גדל והלך. אנו מצפים כי מחר יגיעו להפגנה בשוהם,לפחות 1000 תושבים שיביעו את מחאתם ואת התקווה להנהגה ישרת דרך וערכים. נתראה בשדרות התקווה ב19:00, מוצ״ש".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
5
אנחנו האנשים להם חיכינו
אראלה | 21:40   16.10.20
4
כל הכבוד נאוה
איילת | 17:51   16.10.20
3
שוהם התעוררה
שבי | 13:05   16.10.20
2
נמאס כבר
עחד העם | 12:15   16.10.20
1
תומך במחאה
אילן אופק | 11:20   16.10.20