יום שבת, 23 באוקטובר 2021, י"ז חשון ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 050-5552559

חדשות בשוהם

חדשות בשוהם

גניבת רכב לאור יום בשוהם: "מרגיש כמו במערב הפרוע"

גניבת הג'יפ של גיא רדר התרחשה אתמול לאור יום ואנשים ברחוב הקדם בשוהם

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

אפרת רוזנצוייג

אתמול יום שישי, לאור יום, בשעה 15:30, הצליח גנב להיכנס לג'יפ מדגם לנדרובר דיסקברי 4, שחנה ברחוב קדם, להתניע את הרכב שהיה עמוס בציוד יקר ערך בשווי עשרות אלפי שקלים, ולברוח מהמקום, כל זאת תחת אפם של מספר תושבי השכונה שעמדו לא רחוק ממנו ובעת שבעל הרכב, גיא רדר, היה במרחק מטרים ספורים ממנו.

בעליו של הג'יפ, גיא רדר, משחזר ל"אבן שוהם": "חזרתי ביום שישי מטיול בדרום, החניתי את הג'יפ שלי שאליו היה רתום נגרר ועליו שני אופנועים,על הכביש ברחוב, במקביל לחנייה הפרטית של ביתי. אני וחבר, פרקנו את האופנועים וניתקנו את הנגרר כשהמפתח נשארו ברכב, נכנסתי לרגע לתוך הבית שלי ופתאום שמעתי את רעש המנוע של הג'יפ שלי, מאיץ. רצתי החוצה וראיתי את הרכב נוסע ומתרחק. כל זה קרה תוך דקות ספורות כשברחוב היו אנשים".

גיא פעל במהירות והודיע לגורמי המשטרה על הגניבה, לדבריו המשטרה פעלה בצורה מרשימה, ניסתה לאתר את הרכב דרך חברת האיתורן וכשהגיע למחסום רנטיס כבר ראה במקום שני שוטרים.   צילום ממצלמה הממוקמת ביציאה הדרומית של שוהם מראה כי הרכב פנה שמאלה לכיוון בית נחמיה.  

לדברי גיא קיימות מספר אפשרויות באשר לגורלו של הרכב: "מסתבר שיש ציר הברחות דרך השטחים של בית נחמיה, מתקן אדם לכיוון הכפר בודרוס. זהו ציר שהרשויות יודעות עליו. קיימת גם אפשרות שהרכב מוסתר ומוסלק באזור והגנב מחכה לשעת כושר להעביר אותו דרך מחסום רנטיס שלא תמיד מפוקח".

מפח הנפש הגדול של גיא מלווה גם ברגשות תסכול בכל הנוגע לתחושת הביטחון של תושבי שוהם: "הכל קרה באמצע היום, ליד הבית שלי וכשיש אנשים ברחוב. מרגיש לי כאן כמו המערב הפרוע. הרכוש שלנו מופקר.  הרי היה ידוע שבשוהם פועלת חוליה של גנבים, אחת נתפסה, אבל קיימת עוד חולייה שיושבת על שוהם, מדובר באירוע מתגלגל – אז מדוע לא סוגרים את הכניסות והיציאות משוהם? מדוע לא  מציבים שומרים שיבדקו כל רכב שיוצא מהיישוב, דווקא בתקופה זו? למה מחכים, שחס וחלילה מישהו ישאיר לרגע את הילד שלו ברכב? למזלי הפעם מדובר רק בנזק כספי".

גיא מבקש מציבור הנוסעים באזור וחושדים שראו את הרכב הגנוב לדווח על כך: " ראיתם, שמעתם, אל תיקחו שום סיכון. תתקשרו אלי ישירות 052-2599610."

תופעת גניבת כלי רכב ורכוש בשוהם ובסביבתה מוכרת לתושבים, ובחודש האחרון נראה שהיא אף מתגברת. במשטרה מנסים לאכוף את מכת הגניבות ולהתחקות אחר העבריינים. כזכור, השבוע נתפסה חוליית עברייני רכוש שפעלה בשוהם, אך לדברי ראש מועצת שוהם, איתן פטיגרו, קיים מידע ממוקד על חוליה נוספת הפועלת באזור וטרם נלכדה.

    

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
במקום להאשים את כולם
תושב שוהם | 22:59   02.10.21