יום חמישי, 24 בספטמבר 2020, ו' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 050-5552559

חדשות בשוהם

חדשות

הדוברת של הים

קשה להאמין שרק לפני שלושה ימים היא פתחה את קבוצת הפייסבוק "אל תסגרו את הים", המונה כיום 33 אלף חברים (מספר לא סופי בהחלט). איילת רוטמן, תושבת שוהם, גילתה "שרק לים אין לובי" והפכה בן לילה ליחצ"נית שלו

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

אפרת רוזנצוייג

איילת רוטמן, תושבת שוהם, נשואה ואמא לשני ילדים, לא תיארה לעצמה מה עומד להתרגש עליה כשפתחה את קבוצת הפייסבוק "אל תסגרו את הים" ואיך הפחד האישי שיסגרו לה את הים הפך אותה לאקטיביסטית חברתית, מבלי שהתכוונה לכך.

בשישי האחרון בערב, התיישבה רוטמן מול הטלוויזיה והזדעזעה לשמוע על הכוונה לסגור, שוב, את חופי הים: " בסבב הראשון כשסגרו את הים, הייתי ממש בטראומה. הבטחתי לבנות שלי שאיך "שפותחים את הים", אנחנו נוסעות אליו. בצעירותי גדלתי בערד, במדבר, כשעזבתי את העיר ועברתי לתל אביב, בה חייתי במשך 20 שנה, הים היה חלק מרכזי בחיי".

" לא הבנתי את ההחלטה לסגור שוב את הרחצה בים. היא נטולת היגיון ואין כל הוכחה מדעית שהים הוא מקום מדבק, נהפוך הוא -  הים הוא מקום מרפא. רופאים, מדענים ואפידמיולוגים לא רואים סיבה לסגור את הים בפני התושבים ובאף מקום בעולם לא סגרו אותו. לא באיטליה, לא בסין ולא במיאמי".

בצר לה, חיפשה רוטמן בפייסבוק קבוצה שבה תוכל לחלוק את תסכולה לגבי סגירת הים ודי הופתעה לגלות שאין אחת כזאת. "בערב שבת החלטתי לפתוח קבוצה וחשבתי לתומי שעד לדיון בכנסת, אגיע מקסימום ל-5000 חברים ואז נוכל להראות שיש קהילה שזקוקה לים ומתנגדת להחלטה".

תוך מספר שעות בודדות התעוררה רוטמן למבול של מצטרפים לקבוצה: "היה ממש סחרור, המספר הלך וגדל משעה לשעה. לא הפסיקו להצטרף במאות ואחר כך באלפים. הייתי המומה. מאז ועד היום אני ישנה רק מספר שעות ומנסה לנהל העמוד של הקבוצה המדהימה הזאת. ראיתי שאני לא עומדת בזה לבד ועכשיו הצטרף אליי לניהול הקבוצה, בחור מקסים בשם אביאל אברמוביץ, חובב ים מושבע".  

רוטמן גילתה עד כמה ההחלטה לסגור את חופי הרחצה היא בבחינת חיים ומוות עבור אוכלוסיות רבות : "יש בארץ אוכלוסייה גדולה שעבורה הים הוא צורך קיומי ממש. החל מפגועי נפש, דרך נכי צה"ל, פנסיונרים ועוד, שהים בשבילם הוא תרופה. נעשה להם עוול. מדובר פה בדיני נפשות, הרבה מעבר לרצון לתפוס שמש וגלים".

נכון להיום מונה הקבוצה כ- 33 אלף חברים "אוהבי ים": שחיינים, מצילים, בעלי מסעדות, צוללנים, סאפים, גולשים, פנסיונרים, רופאים, אנשי תקשורת וגם חברים ממדינות עבר לים כמו הוואי, ארגנטינה, מיאמי ועוד. כ- 2500 פוסטים  (!!!) נכתבו עד עתה בעמוד הפייסבוק.

עם הנתון המרשים הזה פנתה רוטמן לח"כ יפעת שאשא ביטון, יו"ר ועדת הקורונה, חיזקה את ידיה  ואמרה לה שעומדים מאחוריה אלפי אנשים. שאשא ביטון הבטיחה להיפגש איתם בקרוב.

בינתיים, ועדת הקורונה ביטלה את ההגבלות על חופי הים, אבל את רוטמן זה לא מרגיע: "ההחלטות הממשלתיות מתחלפות בכל רגע והסכנה עדיין קיימת. לכן, שמנו לנו למטרה להמשיך ללחוץ על מקבלי ההחלטות ובמקביל לרתום את ראשי הערים שבתחום אחריותם קיים ים, שיתחייבו בפני התושבים שהם לא סוגרים את הים ושאף הם מצטרפים להפעלת לחץ על מקבלי ההחלטות".

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: