יום ראשון, 12 ביולי 2020, כ' תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5552559

חדשות בשוהם

חדשות

השד בבקבוק

אלכוהול בקרב בני נוער בשוהם

פורסם בתאריך:


גם על שוהם לא מדלגת תופעת הקטינים הצורכים אלכוהול, במיוחד במסיבות הנערכות בבתים  פרטיים ובמסיבות יער חשאיות

למערכת "אבן שוהם" הגיעו במהלך חגי תשרי שהיו משופעים בחופשות, ידיעות על קיומן של לפחות שתי מסיבות אלכוהול בהן נטלו חלק גם קטינים, האחת שנערכה בבית פרטי והשנייה בפארק יער שוהם. הורים רבים עימם שוחחנו טוענים כי לא מדובר באירועים חריגים וכי קיימת תחושה שמדובר בתופעה שהולכת וגדלה בשוהם.  

ממועצת שוהם נמסר בתגובה: "תופעת צריכת האלכוהול על ידי בני נוער היא תופעה ארצית וקיימת לצערנו גם בשוהם. היחידה למניעת אלימות, סמים ואלכוהול אשר פועלת במועצת שוהם מובילה מזה מספר שנים תכניות לצמצום צריכת האלכוהול והשימוש בסמים ולהגברת המודעות של ההורים והתלמידים לתופעה מסוכנת זו. בנושא מסיבות היער, מקדמים אגף החינוך והנהגת ההורים תהליך קהילתי בנושא. את התהליך מלווה יועץ חיצוני ומשתתפים בו יחידת הנוער, הורים, בני נוער והמשטרה. מטרת התהליך היא הבהרה ההשלכות, האחריות והסכנות הטמונות בארגון ובקיום מסיבות בלתי חוקיות ובלתי מוסדרות – לחוגגים ולמארגנים גם יחד. אנו קוראים להורים לקחת חלק במאמצים לצמצם את התופעה הזו, ולשמור על בטחון ילדיהם"

 

סיון יצהר, מנהלת היחידה למניעת אלימות, סמים ואלכוהול במועצה: "מסיבות בני הנוער, הן בבתים והן ביער, הן תופעה מוכרת בכל הארץ. השימוש בחומרים ממכרים במסיבות אלה עלול להוביל להתנהגויות סיכוניות ואנו פועלים כל השנה להסברה ומניעה בקרב בני הנוער במסגרות השונות ובשיתופי פעולה עם בתי הספר, יחידת הנוער, ההורים והמשטרה"

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: