יום שלישי, 24 במאי 2022, כ"ג אייר ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 050-5552559

קבלה, דת ופרשת השבוע בשוהם

קבלה בשוהם, הרב לייטמן, הרב סתיו, הרב גרינבר, דבר תורה, פרשת שבוע

אנטישמיות - לא אופנה חולפת - קבלה, דת ופרשת השבוע  בשוהם

אנטישמיות - לא אופנה חולפת

כשבוע לאחר האירועים האלימים בווירג'יניה, ממשיך הימין הקיצוני להרים את ראשו ברחבי העולם: מאות ניאו-נאצים צעדו בברלין ובבוסטון. לפי סקר חדש שפרסם ה"וושינגטון פוסט" אחד מכל עשרה אמריקנים (כ-22 מיליון) מסכימים עם השקפות ניאו-נאציות, ואפילו רשת האופנה "מיו-מיו" החלה לשווק קולקציית בגדים עם טלאי צהוב. לפי מדד השנאה העולמי: היהודים עדיין במקום הראשון, והשד האנטישמי ממשיך להצחין את עולמנו.

האיש שסלל את הדרך הרוחנית של עם ישראל - קבלה, דת ופרשת השבוע  בשוהם

האיש שסלל את הדרך הרוחנית של עם ישראל

בן 35 הוא הופיע בצפת אפוף מסתורין והוד, ובמהלך שנתיים וחצי בלבד עד למותו הפתאומי, הוא שינה את פני ההיסטוריה וחולל מפנה אדיר. בזכותו נפתחה חכמת הקבלה לכל אדם שיחפוץ בלימודה ולא עוד ליחידי סגולה בלבד. האר"י הקדוש, רבי יצחק לוריא אשכנזי, הותיר אחריו שיטת לימוד ומסר אקטואליים, שהותאמו לימינו על ידי "בעל הסולם", הרב יהודה אשלג מסופר כי רגעים לפני פטירתו, הצטער האר"י בפני תלמידיו על הצורך בהסתלקותו מהעולם, משום שלא יכלו עוד לממש את משנתו. הוא אסר עליהם לעסוק בחכמה שלימד, מלבד לתלמידו רבי חיים ויטל. הוא נטע בליבם תקווה גדולה שישוב ללמדם כשיהיו מוכנים לכך, כראוי לעוסק בנסתרות.

איך נבנה את ירושלים אם בלבנו חורבן? - קבלה, דת ופרשת השבוע  בשוהם

איך נבנה את ירושלים אם בלבנו חורבן? | הרב ד"ר מיכאל לייטמן

ירושלים, הר הבית ובית המקדש מגלמים בתוכם הרבה מעבר למה שעולה לנו בראש ברגע הראשון שאנחנו חושבים עליהם. המשמעות הרוחנית שלהם מובילה אותנו להבנת הנחיצות שבחיבור בינינו - לא רק למעננו, אלא למען האנושות כולה. לקראת "יום ירושלים" הרב לייטמן על ירושלים על פי חכמת הקבלה