יום שלישי, 24 במאי 2022, כ"ג אייר ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 050-5552559

קבלה, דת ופרשת השבוע בשוהם

קבלה בשוהם, הרב לייטמן, הרב סתיו, הרב גרינבר, דבר תורה, פרשת שבוע

סוף עידן הפרטיות – תחילת עידן הכלליות - קבלה, דת ופרשת השבוע  בשוהם

סוף עידן הפרטיות – תחילת עידן הכלליות

פייסבוק חוגגת יום הולדת 14. הרשת החברתית הפופולרית בעולם, שהביאה מיליארדי גולשים לחשוף כל שבב מידע על עצמם בכל רגע נתון, חוגגת נעורים מחודשים. אנחנו לעומתה חוגגים את סוף עידן הפרטיות ותחילתו של עידן הכלליות. פייסבוק שולחת זרועותיה לכל עבר: לפי שמועות התערבה בבחירות לנשיאות ארצות הברית, הדליפה מסמכים, שיתפה מידע ללא הסכמה, וצותתה למשתמשיה בישראל. פייסבוק אינה אשמה בלעדית אלא כולנו שהפכנו ל"נרקומנים" של טכנולוגיה, וכעת נמצאים במעקב תמידי.  הכול נרשם, מצולם ומתועד. אבל בעצם מה כבר יש לנו להסתיר? ממי וממה אנחנו מתביישים?

מה בין הקבלה לאסלאם? - קבלה, דת ופרשת השבוע  בשוהם

מה בין הקבלה לאסלאם?

היה זה בוקר טיפוסי בלונדון. עננים אפורים כבדים, טפטוף קל ואווירה סגרירית למדי. רק נחתנו וכבר עלינו על מיניבוס שחיכה לנו – משלחת ישראלית שהגיעה במיוחד כדי להיפגש עם החכם הסוּפי, ג'וואד נורבקש. בתוך פחות משעה הנוף התחלף: המרכזים העירוניים הסבוכים התחלפו באידיליה כפרית ציורית.

לא טנקים ולא מטוסי קרב: הנשק הכי חזק של ישראל - קבלה, דת ופרשת השבוע  בשוהם

לא טנקים ולא מטוסי קרב: הנשק הכי חזק של ישראל

כשראש המוסד לשעבר תמיר פרדו הצהיר שהפילוג בחברה הישראלית מדאיג אותו יותר מהאיום האיראני, הוא הזכיר את האתגר הגדול ביותר של עם ישראל לדורותיו: ביטחוננו תלוי באחדותנו. מה תפקידה של ישראל במפת הכוחות העולמית ואיך לנצח את "שנאת החינם" המפעפעת בתוכנו?

אחים לעת צרה - קבלה, דת ופרשת השבוע  בשוהם

אחים לעת צרה

ההוריקן האימתני ובעקבותיו האסון שפקד את טקסס בשבוע שעבר, מלמד את אמריקה שיעור חשוב בסולידריות. התקשורת סיפקה תמונות וסיפורים מרגשים, שביטאו את גילויי הערבות ההדדית בין האזרחים הנפגעים. אך מצער לשמוע שהם נובעים כתוצאה מנזקי אקלים, ומאלצים את התושבים להתנהג בבחינת אחים לעת צרה.