יום רביעי, 03 ביוני 2020, י"א סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5552559

קבלה, דת ופרשת השבוע בשוהם

קבלה בשוהם, הרב לייטמן, הרב סתיו, הרב גרינבר, דבר תורה, פרשת שבוע

מה בין הקבלה לאסלאם? - קבלה, דת ופרשת השבוע  בשוהם

מה בין הקבלה לאסלאם?

היה זה בוקר טיפוסי בלונדון. עננים אפורים כבדים, טפטוף קל ואווירה סגרירית למדי. רק נחתנו וכבר עלינו על מיניבוס שחיכה לנו – משלחת ישראלית שהגיעה במיוחד כדי להיפגש עם החכם הסוּפי, ג'וואד נורבקש. בתוך פחות משעה הנוף התחלף: המרכזים העירוניים הסבוכים התחלפו באידיליה כפרית ציורית.

לא טנקים ולא מטוסי קרב: הנשק הכי חזק של ישראל - קבלה, דת ופרשת השבוע  בשוהם

לא טנקים ולא מטוסי קרב: הנשק הכי חזק של ישראל

כשראש המוסד לשעבר תמיר פרדו הצהיר שהפילוג בחברה הישראלית מדאיג אותו יותר מהאיום האיראני, הוא הזכיר את האתגר הגדול ביותר של עם ישראל לדורותיו: ביטחוננו תלוי באחדותנו. מה תפקידה של ישראל במפת הכוחות העולמית ואיך לנצח את "שנאת החינם" המפעפעת בתוכנו?

אחים לעת צרה - קבלה, דת ופרשת השבוע  בשוהם

אחים לעת צרה

ההוריקן האימתני ובעקבותיו האסון שפקד את טקסס בשבוע שעבר, מלמד את אמריקה שיעור חשוב בסולידריות. התקשורת סיפקה תמונות וסיפורים מרגשים, שביטאו את גילויי הערבות ההדדית בין האזרחים הנפגעים. אך מצער לשמוע שהם נובעים כתוצאה מנזקי אקלים, ומאלצים את התושבים להתנהג בבחינת אחים לעת צרה.

אנטישמיות - לא אופנה חולפת - קבלה, דת ופרשת השבוע  בשוהם

אנטישמיות - לא אופנה חולפת

כשבוע לאחר האירועים האלימים בווירג'יניה, ממשיך הימין הקיצוני להרים את ראשו ברחבי העולם: מאות ניאו-נאצים צעדו בברלין ובבוסטון. לפי סקר חדש שפרסם ה"וושינגטון פוסט" אחד מכל עשרה אמריקנים (כ-22 מיליון) מסכימים עם השקפות ניאו-נאציות, ואפילו רשת האופנה "מיו-מיו" החלה לשווק קולקציית בגדים עם טלאי צהוב. לפי מדד השנאה העולמי: היהודים עדיין במקום הראשון, והשד האנטישמי ממשיך להצחין את עולמנו.

האיש שסלל את הדרך הרוחנית של עם ישראל - קבלה, דת ופרשת השבוע  בשוהם

האיש שסלל את הדרך הרוחנית של עם ישראל

בן 35 הוא הופיע בצפת אפוף מסתורין והוד, ובמהלך שנתיים וחצי בלבד עד למותו הפתאומי, הוא שינה את פני ההיסטוריה וחולל מפנה אדיר. בזכותו נפתחה חכמת הקבלה לכל אדם שיחפוץ בלימודה ולא עוד ליחידי סגולה בלבד. האר"י הקדוש, רבי יצחק לוריא אשכנזי, הותיר אחריו שיטת לימוד ומסר אקטואליים, שהותאמו לימינו על ידי "בעל הסולם", הרב יהודה אשלג מסופר כי רגעים לפני פטירתו, הצטער האר"י בפני תלמידיו על הצורך בהסתלקותו מהעולם, משום שלא יכלו עוד לממש את משנתו. הוא אסר עליהם לעסוק בחכמה שלימד, מלבד לתלמידו רבי חיים ויטל. הוא נטע בליבם תקווה גדולה שישוב ללמדם כשיהיו מוכנים לכך, כראוי לעוסק בנסתרות.