יום שישי, 01 ביולי 2022, ב' תמוז ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 050-5552559

קבלה, דת ופרשת השבוע בשוהם

קבלה בשוהם, הרב לייטמן, הרב סתיו, הרב גרינבר, דבר תורה, פרשת שבוע

החטא הסיני ועונשו

  160 מיליארד דולר! – זה הנזק המוערך לכלכלה הגלובלית מהתפרצות נגיף הקורונה הקטלני, כפי שפרסמה סוכנות הידיעות "בלומברג".

פורסם בתאריך:


הרב ד"ר מיכאל לייטמן

אפל, מקדונלד'ס, סטארבקס ועוד עשרות רשתות כבר סגרו את החנויות שלהן, ערים שלמות הושבתו, ורוב תעשיית ה"מייד אין צ'יינה" הוקפאה.

סין כבר סיימה את שלבי ההתבגרות שלה. אלא שבמקום להיות שווה בין שוות היא רומסת כל חלקה אפשרית. מחיים כפריים בקצה נידח של כדור הארץ, הפכה סין למדינה עצומה ועוצמתית, חזקה ותקיפה, אגואיסטית מובהקת ללא חמלה, ואכפת לה רק דבר אחד: הכיס שלה.

בלב ליבה של התרבות הסינית העתיקה רובץ יצר אכזר שלא בוחל בשום דרך כדי להביא את סין למלוך לבדה על פני כדור הארץ. תרצה ככל שתרצה, הטבע אינו יכול להסכים עם גישה אגואיסטית כזאת. בקצב הנדבקים בנגיף הקורונה – מעל 75 אלף איש, נכון לכתיבת שורות אלה – כך מתבהרים ממדי הנזק הצפויים לסין ולעולם כולו, סכומים שיחייבו לעצור ולבקר את המצב. עם נגיף הקורונה או בלעדיו, סין תמשיך ותתפתח עד שלסוף יגיעו מכות מהטבע, בדמות חיידקים או מלחמות ומשברים שיגדעו את הצמיחה המטורפת על חשבון האחרים.

הטבע רוצה מסין איזון, שהענק הסיני יפעל לטובת כולם. על פי חכמת הקבלה, הכוח העליון, הכוח הכללי של הטבע, פועל כולו כמערכת מאוזנת אחת, בנתינה לכל חלקיו. על האנושות חל הציווי לפעול באחדות, בדומה לחוקי הטבע הפועלים בהרמוניה.

חכמת הקבלה מציעה לסין דרך אחרת: להכיר בטבע האגואיסטי הרע שגובר בה, ובמקביל לשאוף ליישם את חוקי הטבע בחברה האנושית, כלומר להיות מקושרים כאחד. עצם ההכרה הזאת שכל המשברים שפוקדים ועתידים לפקוד את סין אינם אלא תוצאה מיחס קלוקל של העם לעולם, וברמת הפרט יחס קלוקל של האדם לזולת, תעודד את הסינים לרסן את טבע האדם ולחנכו לחיזוק קשרים חיוביים בין בני האדם. יחסים בריאים מעל האגו הגובר הם יחסים המותאמים למערכת הטבע; כשבני האדם מאוזנים ביניהם – הטבע הגלובלי על כל רבדיו מאוזן.

 

קרדיט תמונה: טים נוקס 

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: