יום שישי, 01 ביולי 2022, ב' תמוז ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 050-5552559

קבלה, דת ופרשת השבוע בשוהם

קבלה בשוהם, הרב לייטמן, הרב סתיו, הרב גרינבר, דבר תורה, פרשת שבוע

היחס האוהד מצד מנהיגי העולם הוא הארכת זמן עבורנו היהודים

נס החנוכה הקדים בשבוע את החג: "תבוסה לאנטישמיות" – כך בירכו יהודי בריטניה את ניצחונו ההיסטורי של בוריס ג'ונסון בפרלמנט הבריטי. לא מאהבת ג'ונסון, אלא משנאת קורבין האנטישמי.

פורסם בתאריך:


הרב ד"ר מיכאל לייטמן

 

גם יהודי אמריקה שבעי רצון בתקופה האחרונה. הידיד טראמפ לא מפסיק לפנק במתנות קטנות-גדולות. לאחרונה חתם הנשיא על צו למאבק באנטישמיות ובתנועת החרם נגד ישראל, המכיר ביהדות כלאום ובזכותם של היהודים למדינה. מה המשמעות עבורם? מניעת מימון ממשלתי מאוניברסיטאות ומגופים שלא יספקו הגנה ליהודים מפני אפליה וגזענות.

אולם אף אחת מן המחוות הללו לא תעצור את האנטישמיות המבעבעת. התופעה תלך ותגדל, והשנאה ליהודים תתעצם ותתבלט בצורה חדה. האנטישמים אינם זקוקים ליהודים בסביבתם כדי להיות אנטישמים. הם כאלה מסיבה פשוטה: כי אנחנו היהודים לא מטפלים בשורש הבעיה.

עלינו החובה להבין את מקור האנטישמיות. עלינו מוטלת האחריות לשנות ולהשתנות. בשינוי המודעות שלנו, פשוטו כמשמעו, אנחנו מסוגלים לתקן את העולם ולהביא לאיחוד העמים כאחד. כן, זהו התיקון: להיות כאיש אחד בלב אחד. מי? כולנו, בלי יוצא מן הכלל, כמו שכותב "בעל הסולם": "תכלית הבריאה מוטלת על כל מין האנושי יחד: כשחור, כלבן, כצהוב, בלי שום הפרש" (מאמר "הערבות"). עד שלא נתאחד בינינו ונוליך את האנושות לאחדות של ממש – העולם ילחץ עלינו, יגנה אותנו, יאיים עלינו, ישנא אותנו – וכלום לא יירגע.

עם ישראל משול לחולה שקיבל זריקת הרדמה. הוא שוכב על מיטה, עיניו נעצמות והוא מחייך לקרוביו שמקיפים אותו בחמלה. אבל בינתיים המחלה מתגברת, לא נרפאת, והחולה האנוש אינו חש בה כלל. ברגע שיקיץ מהתרדמה, וכל עוד לא קיבל רפואה נכונה, המחלה תתפרץ מחדש. ולכן, אל לנו לטעות. נכון שיש הקלה ביחס האוהד מצד מנהיגי העולם, אבל היא רק נועדה לתת לנו הארכת זמן. מרחב בטוח לממש את ייעודנו. עלינו למהר להתארגן לפעולות איחוד בינינו. למסור ולהנגיש את חכמת החיבור – חכמת הקבלה – לעם ישראל ודרכה להפיץ לכל אומות העולם.

החיבור היא השיטה שתביא למאזן הכוחות הנכון, להבראה שתטה את הכף לטובה. ככל שנשתדל להפנים את מקורות המופת של העם היהודי ולגלות את הסוד של חכמת הקבלה, נמצא שלא נדרש לנו יותר מלעשות צעד קטן לקירוב בינינו, לחיבור יפה וטוב מעל ההבדלים, לשוויון יחסי שישמור על הייחודיות של כל אחד ובמקביל יאחה את החלקים לאחד.

לכן, אל תתעייפו, אל תתייאשו, אל תרפו ידיים. אלא תפנימו שוב ושוב, ותעבירו הלאה, שהחיים הטובים שלנו תלויים בקשרים החיובים בינינו. החיבור הוא התרופה היחידה לתקן את עצמנו ואת העולם. זו כל התורה על רגל אחת. שנהיה בריאים.

תמונה:טים נוקס

הרב ד"ר מיכאל לייטמן מעביר שיעורי קבלה בערוץ 96 (HOT) ובאתר "קבלה לעם kab.co.il -  "

למפגש מבוא בחכמת הקבלה צרו קשר: 1-700-509-209 או במייל info@kab.co.il.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: