יום שישי, 20 בספטמבר 2019, כ' אלול ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 050-5552559

הנוער והצעירים בשוהם בשוהם

הנוער בשוהם כותב לאבן שוהם

טיולי פסח לשבטי צופים

מעל ל-1000 חניכי שבטי שוהם יצאו השנה  לטיולי פסח, כבשו את הדרום והצפון והפעם התמודדו עם איתני הטבע

פורסם בתאריך:


טיולי פסח לשבטי צופים

מעל ל-1000 חניכי שבטי שוהם יצאו השנה  לטיולי פסח, כבשו את הדרום והצפון והפעם התמודדו עם איתני הטבע.

שבט עמית יצא לאזור ממשית ושבט ראם לאזור מצדה. כיתות ו’ יצאו לטיול בן שלושה ימים ואילו כיתות ד’ ו ה’ לטיול בן יומיים. קדמו לטיולים שבועות רבים של תכנונים  מדוקדקים וטיולי הכנה, אך את מזג האוויר אי אפשר לתכנן, וביומיים הראשונים סבלו כולם מעומס חום שאילץ אותם לבצע שינויים במסלולים.

שבט ראם החליף את התוכנית המקורית למסלול הרטוב והמוצל בעין בוקק והילדים נהנו משכשוך והליכה במים רדודים ובכלל לא ידעו שיש עומס חום בחוץ. ואילו שבט עמית שינה את המסלול ועבר לפעילויות מוצלות וטיול פסטורלי וציוני במתחם קבר בן גוריון ונחל צין.

בלילה שבין שישי לשבת עומס החום נשבר והביא עמו רוחות וסופת חול. הילדים שישנו כולם באוהלים, קמו לרעש הרוחות העז. אתגר לא פשוט לקפל מחנה לינה ברוח כזו חזקה, לשבט ראם צפתה הפתעה נוספת כשאתר המצדה נסגר בגלל הרוח ושוב נאלצו לעשות שינוי בתוכנית ולהזמין את האוטובוסים לשעה מוקדמת יותר לחזרה הביתה.

בשבוע שלאחר מכן יצאו חניכי כיתות ז’ ח’ וט’ לטיולים הנהגתיים -  טיולים משותפים עם כל השבטים מהאזור לפי שכבות גיל. כיתות ז’ יצאו לטיול חותרים בכרמל, כיתות ח’ יצאו לטיול הבטחה בשביל הגולן וכיתות ט’ יצאו לטיול אתגר באזור בית שמש, טיול בו הם סוחבים את כל הציוד על הגב ומנווטים בשטח בצורה עצמאית. שוב מזג האוויר החליט להפתיע ובהמשך השבוע ציפו להם גשמים ולכן הוחלט מראש לקצר את כל הטיולים ביום. כדי שלא יהיה משעמם, הגשם הגיע מוקדם מהצפוי וכל הילדים נרטבו באמצע הלילה. אנו חייבים לציין שהחניכים כולם התנהגו בצורה בוגרת ואחראית, בתנאים לא פשוטים בכלל. זה המקום להגיד תודה מיוחדת למרכזים, לראשג”דים למדריכים ולכל השכב”ג של צופי שוהם, צריך לזכור שגם הם נוער, שניהלו את הטיול ברגישות ובאחריות וכמובן היו שם בשביל כל חניך וחניך. כמו כן לציין ולהודות להורים המתנדבים שליוו, בישלו ותמכו בשבטים.

 

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: