יום שלישי, 15 באוקטובר 2019, ט"ז תשרי ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5552559

הנוער והצעירים בשוהם בשוהם

הנוער בשוהם כותב לאבן שוהם

הפנינג מעשים טובים של "שולחן עגול"

יום שישי האחרון בשוהם מרקט לא היה יום רגיל. קבוצת "שולחן עגול" של מחלקת הנוער ארגנה בשיתוף עם ארגונים שונים ביישוב הפנינג שכולו מעשים טובים ותרומות למען החברה שלנו. ההכנסות מההפנינג נתרמו למען חיה עלמה בת ה-11 הנאבקת במחלת הסרטן והוא היווה את אקורד הסיום של שבוע המעשים הטובים 2019 של המחלקה

פורסם בתאריך:


כתבה: דניאל מטס, "שולחן עגול"

לכבוד שבוע המעשים הטובים ביישוב הובילה קבוצת שולחן עגול, קבוצת התנדבות של בני נוער, הפנינג התרמה עבור חיה עלמה- ילדה בת 11 החולה במחלת הסרטן. 

האירוע התקיים ביום שישי, 05/04/19, בשעות הצהריים בשוהם מרקט.

מה היה לנו?

מספר שבועות לפני ההפנינג, חברי הקבוצה עמלו על יצירת קשר עם עמותות וארגונים כדוגמת "יד משוהם", עמותת "ציירי הפה והרגל", "שק"ל" סניף שוהם (ארגון תעסוקתי של אנשים בעלי צרכים מיוחדים), מד"א סניף שוהם, סניף "יד שרה" בשוהם (ארגון שירות ותמיכה לאנשים עם מוגבלויות) ועמותה לאימוץ כלבים. 

בהפנינג הופעלה תחנה ללימוד שלבי החייאה ע"י מד"א וכן תחנה להכנת אגרות החלמה לארגון "יד שרה", נמכרו מוצרים שייצרו אומני הפה והרגל ומשפחה אחת אימצה כלב מתוק. בנוסף, חברי הקבוצה הכינו ותיפעלו תחנות מגוונות לרוכשי כרטיסיית משחקים- גלגל המזל, קליעה למטרה, הפל ת'פחית ומשקפי מציאות מדומה.

ילדי והורי "הצהרון של אוסנת" אפו דברי מתיקה, הכינו ואספו משחקים למכירה ונרתמו למשימה ברצון טוב ואהבה.

והצלחנו לאסוף מעל 3,500 ש"ח שיועברו למשפחתה של עלמה.

קצת עלינו...

קבוצת שולחן עגול היא קבוצת התנדבות של בני נוער (בכיתות ז'-י"ב) במחלקת הנוער בשוהם ומבוססת על ארגון בינלאומי בשם שולחן עגול. מטרתנו היא לחשוף את בני הנוער למגוון אוכלוסיות ואפשרויות התנדבות ברחבי הארץ, ולבסס אצלם פעילות זו כחלק משגרת החיים. אנחנו מאמינים בשונות של חברי הקבוצה בתחומי העניין, בכישורים וביכולות, ולכן כקבוצה אנחנו פועלים בתחומים שונים של התנדבות. כך, כל נער ונערה יכ95לים מחד, למצוא את עצמם עוסקים בדבר שאליו הם מתחברים ומאידך, להיחשף לנושא שלא חשבו שיעסקו בו.

אז איך זה עובד?

במסגרת הקבוצה, אנו נפגשים אחת לשבוע במתחם הבית הסגול ומתכננים פעילויות שונות, יציאה להתנדבויות ופרוייקטים ארוכי טווח. 

דוגמה לפעילויות שהתרחשו במהלך השנה: פעילויות לילדי מועדונית חוויה, פעילות הנגשה טכנולוגית במרכז למבוגרים, התרמות ליד משוהם, עזרה בסידור בית למשפחה מעוטת יכולת, איסוף משחקים ובגדים לילדים בסיכון ממועדוניות בדרום תל אביב ועוד.

ומה עוד בתכנון?

יציאה לאיסוף יבול חקלאי במסגרת לקט ישראל, אריזת פרחים ומתנות שהוכנו בסטודיו המעסיק אנשים עם צרכים מיוחדים (JOY&), והיד עוד נטויה...

אם יש לכם את הניצוץ בעיניים ואתם רוצים לעשות משהו משמעותי- מקומכם איתנו! נשמח לראותכם מצטרפים לפגישות הבאות!

לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר עם מחלקת הנוער בבית הסגול. 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: