יום שישי, 14 באוגוסט 2020, כ"ד אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5552559

הנוער והצעירים בשוהם

הנוער בשוהם כותב לאבן שוהם

נוער המתחם הלילי של מחלקת הנוער בשוהם יצא לעשות טוב- אזרחות פעילה בתפארתה

ביום שלישי האחרון (2.4) צויין יום המעשים הטובים, קבוצות ואנשים רבים יצאו להתנדב ולתרום לחברה - הנה כמה מילים של בני הנוער שלנו שהחליטו אף הם לתרום ולהשפיע גם מחוץ לשוהם

פורסם בתאריך:


כתבו: עדי, נעמה, אביתר ורביד - נוער המתחם הלילי

ביום שלישי, 2.4, יום המעשים הטובים, יצאנו, קבוצה של בני נוער הפעילים באופן קבוע במתחם הלילי במחלקת הנוער בשוהם לשיפוץ בית של משפחה קשת יום המתגוררת ברמלה.

הכל התחיל כחודש וחצי לפני, שכקבוצה של בני נוער מהמתחם חשבנו כיצד אנו יכולים לעשות טוב ולתרום לקהילה.. פנינו יחדיו למחלקה לשירותים חברתיים ברמלה ששמחו מיד ונעתרו לבקשתנו. חיברו אותנו למשפחה שתשמח לשיפוץ בביתם. נסענו לראות את הבית וגילינו שהמצב קשה מאוד ומחכה לנו עבודה רבה. התחלנו לחשוב כיצד נשיג תרומות לציוד . מרגע זה, שלב הביצוע החל להתגלגל ואנו נדהמנו לפגוש אנשים רבים ששמחו לקחת חלק ולעזור לנו.

נבלט שוהם- שברגע הראשון שנכנסנו, שמח לתרום ואפשר לנו לעבור בין המדפים ולבחור מכל הבא ליד.  

בשלב הבא חשבנו מי יכול להיות איש המקצוע שיסייע לנו לעשות עבודה רצינית וביקשנו מההנדימן- יוסי אוחיון מחולון- שתרם צבעים, חומרי שפכטל ומניסיונו הרב.

טיף וטף מהמרכז המסחרי בשוהם תרם לנו חולצות מודפסות לצוות המתנדבים, כדי שכולם ייהנו ביום זה ואם יתלכלכו, לא נורא.

מסעדת אביקו מרמלה- שתרמה אוכל כיד המלך למתנדבים.

ורד וינשטיין תושבת שוהם- תרמה למשפחה מצעים, כלי אוכל, מגבות, בגדים, שמיכות, כריות וקופסאות מלאות אוכל רב.

אין מילים לתאר את כל העזרה מכולם, את הרצון לתת, לקחת חלק ולעזור.

כשהגענו, נחשפנו לבית במצב ירוד ומוזנח. הקירות המוכתמים, השירותים המלוכלכים והילדים שישנים ללא מצעים רק דירבנו אותנו לעבוד קשה יותר.  . . ניקינו, קרצפנו, החלפנו נורות, סדרנו ארונות, סיידנו את כל הבית, הברקנו את המטבח ועזבנו רק אחרי שדאגנו שהכל נקי ומצוחצח,  והמצעים החדשים מוצעים במיטות הילדים וכל הכלים בארונות.

מריאנה נברייב- רכזת המתחם הלילי מסכמת את החוויה: "חשוב לי לומר כמה מילות תודה למלאכים שלי: רביד, נעמה, אביתר ועדי - שמחתי לראות איך מהפגישות הקבועות שלנו במתחם הלילי, יצא כל כך הרבה טוב! היכולת שלכם לא לאבד אנרגיה לאורך יום שלם, מ10:00-20:00, לנקות גם כשזה נראה שאין שום סיכוי, להסיר את כל הלכלוך ולהישאר אופטימיים לאורך כל הדרך. האכפתיות לחברה שלנו, לא ברורה מאליה ואני מעריכה כל אחד ואחת מכם מאוד. מכאן נצמח ונעשה עוד מעשים טובים בהמשך הדרך, אתם מדהימים". 

ומאיה ביבלה גל - מנהלת מחלקת הנוער מוסיפה: " אני גאה בנוער שלנו ושמחה לראות את בני הנוער במתחם הלילי השותפים לעשייה ומהווים דוגמא לאזרחות פעילה ביישוב ומחוצה לו. לראות נוער שהתגבש לקבוצה אחת ובחר בחירה אמיצה להשפיע ולהיטיב בחייהם של אלו שגורלם לא שפר עליהם" . 

 שנמשיך לעשות רק טוב.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: