יום רביעי, 16 באוקטובר 2019, י"ז תשרי ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5552559

הנוער והצעירים בשוהם בשוהם

הנוער בשוהם כותב לאבן שוהם

נוער מד"א בחשיפה ישירה

כחלק מפרוייקט אזרחות פעילה של מחלקת הנוער ובשיתוף כלל תנועות הנוער ביישוב, לקחו על עצמם מתנדבי הנוער של מד"א להנגיש מידע רפואי חשוב ועזרה ראשונה לקהל הרחב ולבני הנוער, וגם קצת לספר על החוויות שלהם במשמרות הארוכות. אחת לתקופה נביא כאן עצות, טיפים, סכנות שיש להמנע מהן וכיצד לטפל במקרים שונים.

פורסם בתאריך:


כתבו: ניקול צ'ובר וטלי ברקן

טלי מספרת מה זה להיות מתנדב מד"א בשבילה:
להיות מתנדבת נוער זה כבר בגיל 15 להרגיש שיש לך מקום, שיש לי הזדמנות אמיתית לחולל שינוי קטן בעולם. נכון שאולי את כל העולם זה לא משנה אבל אם נסתכל במעגל הקטן השינוי והעזרה מגיע למשפחה , לחברים , לשכן ולכל הסביבה של אותו אדם.

אז מה זה השינוי הזה ? להגיע למשמרת ולעצור ל- 8 שעות את השגרה היומית , לעזוב את הלימודים, המחשבות , החברים , המשפחה וכל הסובב סביבי ולשים אותו בצד , לחבור אל עוד שלושה אנשים שהפכו כבר להרבה מעבר לצוות שכל מטרתם היא לעזור ולהציל את האדם שנמצא ממולם.

וזה לא משנה איזה אדם אתה , אם אתה ערבי, יהודי, אלמן, גרוש, יתום, אסיר, עשיר, עני , הומו או סטרייט- אם אתה צריך את העזרה ואנחנו נוכל לעזור אפילו ברמה הכי קטנה שאפשר , אז נעשה את זה . בין אם בתאונה קשה של משפחה שאתה צריך להיות עם הילדים ולהרגיע אותם בסיטואציה המבהילה הזאת, או להקשיב לזקן ערירי שרוצה מישהו שיהיה איתו ויקשיב לו כי אין מי שיעשה את זה ואפילו להיות חלק ברגע כל כך מרגש של זוג שהביא ילד לעולם .

בזכות מד"א זכיתי לראות את עם ישראל על כל גווניו, זכיתי לעבוד בצוות משולב של ערבי, יהודי, רוסי וחרדי בלי שזה בכלל ישנה משהו , להרגיש מהי אחדות אמיתית. להיכנס ללב של בן אדם לזמן קצר ולראות את הבית שלו, תמונות של המשפחה , להריח ריחות של אוכל או ריח של בדידות ,
לשמוע מה מפריע לבן אדם ולא לבקר או לשפוט אותו – רק להיות שם בשבילו . מד"א ביגר אותי ועיצב אותי לדמות שאני היום ויש לה חלק משמעותי בתהליך ההתבגרות שלי , מאחלת לכל אדם שיהיה לו את המקום שלו שיוכל להרגיש שהוא נותן מעצמו את כל כולו למען מישהו, כמו שמד"א בשבילי. מאחלת לכל אדם שיזכה לחוות את ההרגשה לחזור הבייתה מלא אדרנלין והרגשת סיפוק שאין דרך לתאר אותה כמו שמד"א בשבילי.

וניקול מוסיפה:
מאז ומתמיד ידעתי שאני רוצה לעסוק ברפואה על מנת לעזור לאנשים, ולכן ההתנדבות במד״א היא הזדמנות גדולה בשבילי ללמוד ולהכיר מקרוב את עולם ״רפואת החירום״ ולעזור לאחרים. במהלך ההתנדבות נתקלתי במקרים רבים, אחד מן המקרים המשמעותיים שנתקלתי בהם היה של אישה מבוגרת, דוברת רוסית, אשר סבלה מכאבים בחזה ואינה דוברת עברית ששהתה לבד בבית. אני דוברת רוסית, לכן דיברתי איתה והעברתי את המידע ממנה לפארמדיקים וההיפך. באותו הרגע הבנתי שההתנדבות באירגון היא מעבר להיבט הרפואי ושהתקשורת עם האדם שמולי היא חשובה באותה המידה.
העובדה כי היה אדם שדיבר איתה בשפה שמוכרת ונוחה לה והקשיב לה עזרה לה לעבור את הנסיעה באמבולנס והכניסה המפחידה לבית החולים.
ההתנדבות במד״א היא התנדבות משמעותית אשר נותנת פרספקטיבה בוגרת על החיים שלומדים ממנה המון על אחריות, כבוד ועמידה בלחצים.
אני חושבת שלהיות חלק מן הארגון זה כבוד גדול וניתנה לי הזכות לעזור לאנשים ברגעים המפחידים ביותר שלהם ושל בני משפחותיהם.
הפעילות שלי בארגון רק הגבירה בי את הרצון לעסוק במקצוע הרפואה בעתיד

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: