יום שלישי, 15 באוקטובר 2019, ט"ז תשרי ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5552559

הנוער והצעירים בשוהם בשוהם

הנוער בשוהם כותב לאבן שוהם

ערב שירה וגבורה 2019 בסימן - סיפורם של החללים הבודדים

כמדי שנה ביום הזיכרון, לאחר הטקס היישובי נערך במתחם הבית הסגול ערב שירה וגבורה לזכר חללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה. הערב בשיתוף עם תנועות הנוער ביישוב, חיילים וצעירים נערך השנה בסימן - סיפורם של החללים הבודדים, כאשר במהלך הערב אירחנו את הוריו ומשפחתו של ג'ורדן בן סימון ז"ל, חלל בודד מצרפת שנפל במבצע צוק איתן.

פורסם בתאריך:


כתב: מושיקו אברמוביץ, רכז תרבות נוער

כבכל שנה בערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, ערכנו לאחר הטקס היישובי במתחם הבית הסגול ערב שירה וגבורה לזכר הנופלים, בשיתוף תנועות הנוער ובהשתתפות חיילים וצעירים.

השנה בחרנו לציין את סיפורם של החללים הבודדים, אשר עזבו הורים ומשפחה, חברים ומדינה - ועלו לישראל על מנת לתרום את חלקם לעם היהודי.

במהלך הערב אירחנו את הוריו ומשפחתו של ג'ורדן בן סימון ז"ל, עולה מצרפת אשר עלה בגיל תיכון עם תכנית נעל"ה (נוער עולה לפני הורים), דחה את גיוסו בכדי לתרום שנה מזמנו במכינת "אחד משלנו", ולבסוף התגייס לחטיבת גולני, במדיה גם נפל במהלך מבצע צוק איתן בשנת 2014.

הקשר עם המשפחה נוצר באמצעות ג'ואקים ועמותת "אח גדול" - בוגרי צבא אשר היו חיילים בודדים בעברם מלווים חיילים בודדים בהווה ומנציחים חיילים בודדים שנפלו. ג'ואקים מלווה את המשפחה מאז נפילת ג'ורדן ועוזר בהנצחת סיפורו.

סייע לנו בהכנות לערב עודד מ"קרן אח"י", העמותה היחידה כיום בארץ המנציחה את כלל החללים הבודדים אשר נפלו לאורך השנים במהלך שירותם בצה"ל, ואשר בימים אלו מקימה כפר הנצחה לזכרם בשרון.

את המשכו של הערב הנעימו לנו דניאל זכאי ויפתח התותחים עם שירה בציבור ושירים נוסטלגיים שעושים טוב על הלב והנשמה

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: