יום שלישי, 15 באוקטובר 2019, ט"ז תשרי ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5552559

הנוער והצעירים בשוהם בשוהם

הנוער בשוהם כותב לאבן שוהם

עמיתי דילר שוהם טסו לסמינר בקייפטאון, דרום אפריקה!

אחת מנקודות השיא של תכנית עמיתי דילר הגיעה בתחילת חודש אפריל - המשלחת לקייפטאון, דרום אפריקה והמפגש עם נוער עמיתי דילר המקבילים לנו בחו"ל. הנה קצת ממה שעברנו במהלך השבועיים האלו

פורסם בתאריך:


אסף גולן ורועי לוי - עמיתי דילר

כחלק מהתהליך השנתי של תכנית עמיתי דילר יוצאות בכל שנה כל קבוצות דילר ישראל לסמינר בו הן פוגשות את הקהילה השותפה שלהן בתפוצות, JCM: JEWISH COMMUNITIES MIFGASH. כעמיתי דילר שוהם, טסנו לקייפטאון, דרום אפריקה, ובמהלך השבועיים של הסמינר זכינו להכיר את הקהילה בעיר ואת העיר עצמה, ולחוות מגוון פעילויות מהנות, מלמדות ומשמעותיות.

פגשנו רבנים מזרמי היהדות השונים (אורתודקסיים ופרוגרסיבים), ביקרנו בבתי כנסת, מוזיאון השואה, שוחחנו עם מנהיגים חשובים בקהילה, התנדבנו במרכז היהודי ״אסטרה״ לבעלי צרכים מיוחדים והעברנו פעילות בנושא ישראל לתלמידי בית הספר היסודי היהודי "הרצליה".

בנוסף, סיירנו בגנים הבוטניים בעיר, ראינו פינגוונים בחוף קייפטאון וביקרנו גם בהר השולחן, אחד משבעת פלאי תבל!

אחד הנושאים המרכזיים בהם עסקנו במהלך הסמינר היה משטר האפרטהייד והעבר רווי הגזענות של דרום אפריקה. ערכנו סיור ב"רובן איילנד", אי הממוקם קילומטרים ספורים מחופי קייפטאון, ששימש כבית כלא לאסירים מתנגדי המשטר, ביניהם נלסון מנדלה. רוברט, המדריך שליווה אותנו, היה אף הוא אסיר באי והוא שיתף אותנו בסיפורו ובהיסטוריה המטלטלת של המדינה. נחשפנו גם  לשכונות מצוקה הממוקמות בקצה העיר, אליהן "הוגלו" רבים מתושביה השחורים של קייפטאון לאחר הריסת "מחוז 6", בו התגוררו בתקופת האפרטהייד. ביקרנו גם במוזיאון המנציח את המחוז ואת החיים המגוונים והמלאים שהיו לתושביו טרם הריסתו.

כמעט בכל ימי הסמינר לנו אצל חניכי קבוצת דילר מקייפטאון, והקשר שנוצר בינינו לבינם היה מדהים, עמוק ומרגש. הפרידה הייתה מלווה בדמעות רבות, אך דאגנו להזכיר לעצמנו ולחברינו שעוד שלושה חודשים נתראה שוב, בשוהם! בפגישתנו הבאה כבר נחווה יחד את שבוע הקהילה בו מגיעים החניכים מקייפטאון להתארח ולהכיר את הקהילה שלנו, בשבוע שלם אותו נתכנן לגמרי בעצמנו!

לסיכום, ראינו נופים מדהימים, ביקרנו במקומות חשובים לקהילה היהודית בפרט ולתושבי קייפטאון בכלל, ופגשנו אנשים מעוררי השראה! הסמינר היה נקודת שיא משמעותית בשנה, הוא איפשר לנו לחוות וללמוד ויצאנו ממנו מלאי מוטיבציה לקראת הבאות!

 עמיתים מספרים:

"חוויה של פעם בחיים, למדתי על הקהילה היהודית בקייפטאון, על זהויות שונות, פערים בחברה וגם על עצמי." (ניצן בשרטי)  

"בזכות הטיול קיבלתי פרופורציה שהייתה משמעותית לי, בנוגע לעצמי ולגבי החיים הטובים שלנו בישראל." (יהב שוסטר),

״אני ממליץ לכל בן נוער שמתעניין בחיים מסביבו לקרוא קצת וללמוד על התכנית. משלחת ותוכנית מדהימה!" (אסף גולן)

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: