יום שישי, 24 במאי 2019, י"ט אייר ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 050-5552559

הנוער והצעירים בשוהם בשוהם

הנוער בשוהם כותב לאבן שוהם

צחוק בצד: קבוצת איגי שוהם

הפעילות של קבוצת איגי שוהם כבר רצה השנה, והחלטנו לפגוש את המדריכים הכי מצחיקים בארגון לשיחה הכי רצינית שיש

פורסם בתאריך:


ישבנו לשיחה עם המדריכים של קבוצת איגי בשוהם - עומר ורועי.. אפשר לומר בביטחון שמי שיגיע לפעילות השנה – לא ירצה לעזוב לעולם. מדריכים מלאי מוטיבציה, מצחיקים בטירוף וכיפיים להפליא. אולם גם הם, כמו רבים אחרים לצערנו, חוו שנים קשות ומורכבות למול הנטייה המינית שלהם.

"יצאתי מהארון לראשונה בפני חבר בגיל 15" מספר עומר. "אבל זו למעשה הייתה רק ההתחלה של שנים ארוכות של הסתרה, פחד והמון תסכול שהפכו את החיים לקשים וכואבים. רק כשהתגייסתי התחלתי לומר בגאווה שאני הומו". עומר מספר שחי בסוד, והתקשה למצוא נחמה ומצא את עצמו בתקופות ארוכות של חשכה וחרדה. "כל דבר שעשיתי או אמרתי היה מחושב, רק כדי שלא ידעו או יחשדו. האור הגיע לחיים שלי רק כשהצטרפתי לקבוצה באיגי והרגשתי איך אני משתחרר מהפחד ומוצא מקום לפרוח בו. היום אני מגשים את החלום שלי ומתחיל להדריך באיגי בעצמי, סגירת מעגל מרגשת בטירוף"  

רועי מספר סיפור דומה. "אמא שלי הייתה הראשונה שסיפרתי לה אבל אני יודע שלא לכולם יש את הזכות הזו, לכן הגעתי להדריך באיגי, לתת כתף ולחזק כמו שחיזקו אותי". לא הכל היה ורוד מספר רועי "למרות החיבוק של אמא, לא כולם היו כאלה מבינים. סבלתי מהצקות והבריונות על היותי הומו עוד לפני שהבנתי בעצמי שאני הומו, כאב לי בביה"ס כמו שאני לא מאחל לאף אחד לכאוב. הרגשתי שונה, אפילו חייזר – לא מצאתי אף אחד שדומה לי במושב שגדלתי בו. זו דרך לא פשוטה לגדול בה ואני יודע שיש לי את הכוח לעזור לאנשים לחוות חוויה אחרת, דרך איגי"

כששאלתי את רועי ועומר איך הם מרגישים להדריך ביחד, הופתעתי לגלות שהשניים לא רק מכירים כבר שנים אלא ממש חברים הכי טובים. "למעשה הכרנו בבה"ד 1, ביה"ס לקצינים. היינו באותו הצוות, כבר שם העברנו שיעורים והרצאות על קהילת הלהט"ב ואפילו יזמנו מערך שיעור להגברת תשומת הלב לחיילים להט"בים. מאז נשארנו חברים הכי טובים, השתחררנו לאחרונה וידענו שלהצטרף לאיגי זה הדבר הראשון שאנחנו רוצים לעשות, ביחד".

הצמד הכריזמטי הזה נשמע חדור מוטיבציה להוביל את הקבוצה בשוהם לשיאים חדשים. "כשאנחנו עושים משהו, אנחנו עושים אותו ב-120% וכל היום חושבים על עוד נושאים, פעילויות, הפעלות ומשחקים חדשים לקבוצה. אני יכול לשלוח לו ב-03:00 בבוקר כתבה שאני רוצה להביא לקבוצה" מספר עומר. "יש לנו כלהט"בים את הזכות לבחור לעצמנו עוד משפחה, ואנחנו מבטיחים שהקבוצה הזו תהיה המשפחה הכי חמה שאפשר" אומר רועי. "שנינו הצבנו לעצמנו מטרה שאנחנו רוצים שהשנה הזו תהיה כמה שיותר טובה, מאתגרת, כיפית, ואנחנו מתכננים מלא דברים מטורפים לעשות במהלך השנה".

מעוניינים להצטרף ? פנו למדריכים שלנו:
רועי כץ- 054-6970008
עומר בר- 0525560287

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: