יום ראשון, 08 בדצמבר 2019, י' כסלו ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5552559

הנוער והצעירים בשוהם בשוהם

הנוער בשוהם כותב לאבן שוהם

שוהם, בואו להתחבר !

פרוייקט "מחוברים" הינו פרוייקט חברתי הנועד לתת מענה לימודי וחברתי לילדי יסודי בעזרת "אח בוגר" אשר מלווה את הילד במהלך כל השנה. ערן מלכיאור, תושב היישוב ותלמיד כיתה ט' היה זה שהגה את הרעיון ואיחד כוחות עם מחלקת הנוער לשם הוצאתו אל הפועל.

פורסם בתאריך:


ערן מלכיאור, תושב שוהם ותלמיד כיתה ט' בבית ספר "עתיד לוד" החליט להקים בשוהם מערך התנדבות של אחים גדולים אשר יקרא "מחוברים".

שאלנו את ערן מלכיאור, אז איך הכל התחיל?

"בגיל 11, אמא שלי סיפרה לי שחברתה לעבודה מחפשת "אח גדול" לבנה הקטן - איתמר. אני מיד הסכמתי להצעה ולאחר זמן קצר נפגשנו לראשונה , איתמר היה אז בן 3.5. 

הפגישה הראשונה הייתה אצל איתמר בבית והיא היתה מביכה ומרגשת  גם יחד. מאז, איתמר ואני נפגשים פעם בשבוע למפגשים מסוגים שונים - עזרה בדברים שהוא צריך, סתם כיף ועוד. איתמר לדוגמה, מאוד אוהב רכבות, הרבה פעמים במהלך המפגשים אני עוזר לו לבנות את הרכבות - מסביר לו ומשחק איתו.

החוויה המשמעותית שלי מהפגישות עם איתמר היא הפעם שהבנתי שאני בעצם דמות לדוגמא עבורו. הלכנו לגן המשחקים עם אחותו, אני עליתי ראשון לאומגה וכשאיתמר ראה את זה הוא ישר החליט לעלות גם כמוני. שם הבנתי שאני נותן לו דוגמא אישית."

היום ערן בן 14 וחצי, ולאחר יותר מ-3 שנים של התנדבות ערן הבין שחשוב לקדם מסגרת כזו של התנדבות בשוהם. 

ערן פנה לאיתן פטיגרו, ראש המועצה וקיבל עזרה מלשכתו. בנוסף נפגש עם רכז ההתנדבות של מחלקת הנוער בשוהם ולאחר ישיבות וחשיבה, הפרוייקט יצא לדרך.

לקראת פתיחת שנת הלימודים, ערן נרגש לספר "אני מרים את הפרויקט שלי שנקרא "מחוברים". הפרויקט ילווה ע"י מחלקת הנוער באופן צמוד והחונכים יעברו בעזרתם הכשרות ויקבלו סל כלים לחונכות האישית שלהם. לקראת החונכות תתבצע התאמה של הילדים לחונכים לפי תחומי עניין ובקשות.  הפרויקט יתקיים פעם בשבוע, כל חונך ונחנך יחליטו על מקום החניכה. תהליך החניכה יהיה גם בהיבט הלימודי וגם בהיבט החברתי".

הורים לילדים המעוניינים  לחבר את ילדם עם אח בוגר לחונכות אישית, או אם אתם מעוניינים להתנדב לחונכות - נשמח שתצרו קשר עם מחלקת הנוער בוואצפ 054-2800312, בטל' 03-9794530 שלוחה 3 או במייל noar1@shoham.muni.il

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: