יום חמישי, 04 ביוני 2020, י"ב סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5552559

טורים אישיים בשוהם

טרנספר לאומי - מוקי הדר

בעקבות מחאת הדרוזים על חוק הלאום, התבטא נתן אשל מקורבו של נתניהו, והציע לדרוזים שאינם מרוצים מהחוק החדש לעזוב את ישראל ולהקים להם מדינה משלהם “דרוזיה“ שמה

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מוקי הדר

טרנספר לאומי

בעקבות מחאת הדרוזים על חוק הלאום, התבטא נתן אשל מקורבו של נתניהו, והציע לדרוזים שאינם מרוצים מהחוק החדש לעזוב את ישראל ולהקים להם מדינה משלהם “דרוזיה“ שמה. אין ספק שזה רעיון מקורי שמהדהד את קול אדוניו של נתן אשל. לדרוזים יש הרי כבר דגל צבעוני יפה כפי שראינו בהפגנה בכיכר רבין, הם גם לוחמים מצטיינים ועזי נפש ולכן יוכלו להגן על גבולות “דרוזיה”. לאחרונה שמענו גם על הצלחתם המדהימה של התלמידים הדרוזים בבחינות הבגרות. התלמידים המצטיינים האלו יבנו גם את “עמק הסיליקון” הדרוזי במדינתם ומדינת “דרוזיה” תשגשג כלכלית, וכך ולפי החזון של נתן אשל, תיפטר המדינה היהודית מ-120 אלף לא יהודים ממורמרים “ובא לציון גואל “.

אם נמשיך באותו קו מחשבה של מקורבו של נתניהו, גם את הצ’רקסים נשלח מפה להקים להם את מדינת “צרקסיה”. אני לא בטוח שיש להם דגל משלהם אבל תלבושת לאומית יפה וריקודי עם מסורתיים מהממים ישנם גם ישנם. מספר הצ’רקסים אינו גדול אבל לא צריך לזלזל - “דין פרוטה כדין מאה” כאשר אנחנו רוצים מדינה יהודית נקייה ממיעוטים.

אפשר להמשיך ולהציע ל-300 אלף העולים מרוסיה שאינם יהודים לפי ההלכה לעזוב אותנו ולהקים להם מדינה משלהם. יקראו לה “שיקסה” שם מוצלח המקבע את העובדה שאינם יהודים. לאזרחי המדינה החדשה תתן ישראל, שכידוע היא מדינה של רחמנים בני רחמנים, ויזה כדי לבקר מדי פעם את ילדיהם ונשותיהם שנשארו בארץ כאשר הוכרחו להיפרד ולעבור למדינת “שיקסה” בעקבות תקנות חוק הלאום מבית מדרשו של נתן אשל (האם היועץ הקרוב לקח בחשבון שבתי החולים בישראל יתרוקנו מרופאים ואחיות?).

אבל למה להסתפק רק בסילוק מיעוטים שאינם יהודים? ישנם גם יהודים שמוחים נגד חוק הלאום ולא תומכים בהתלהבות במנהיג העליון ביבי נתניהו. הם אומנם יהודים לפי ההלכה אבל מוגדרים “חמוצים”. הם יכולים להסתלק מכאן ולהקים להם מדינה משלהם “חמוצילנד”, שאת דגלה יעטרו שני מלפפונים חמוצים ירוקים לאורך הדגל, ובמרכז יופיע לימון צהוב. הבעיה היא שעדיין לא יושבו חילוקי הדעת ביום ההכרזה החגיגי על מדינת “החמוצים” האם הכוונה היא לחמוצים במלח או לחמוצים בחומץ.

אומנם הסתלקות מאות אלפי “החמוצים” היהודים עלולה להקטין את הרוב היהודי בארץ ישראל אבל אל דאגה, סילוק המיעוטים הלא יהודים שבוצע בשלב הראשון יאפשר לאזן את הסטטיסטיקה ואת הנזק הדמוגרפי.

גם אם ניפטר מ”החמוצים” עדיין נשאֵר עם קבוצה גדולה של שמאלנים שלפי דברי ביבי “שכחו מה זה להיות יהודים”. “השמאלנים שמתנגדים למדינת הלכה דתית הם בוגדים שדינם כדור בראש“ כך אמר רב המכינה הצבאית שבישוב עלי בשטחים. אבל לא צריך להגזים. בישראל לא ננהג כמו דע”ש שכרת את ראשם של הכופרים, אנחנו נציע להם לעבור למדינת “שמאולינה”. במרכז דיגלה של “שמואלינה” יתנוסס ספל קפה אספרסו כפול, זכר לימים שישבו בבתי הקפה בבועה התל אביבית.

אין צורך לדאוג למדינה החדשה, היא כנראה תשגשג ותפרח. בתחום הביטחון יהיו לה מספיק קצינים בכירים, טייסים וטייסות קרביים שנחשדים היום כשמאלנים, כי הם למשל, בעד שירות קרבי לנשים בצה”ל. יהיו בה פרופסורים רבים מכל תחומי המדע גם כאלו שחתמו על עצומות פוליטיות, יהיו בה המוני אנשי היי-טק שמקושרים לתעשיות גלובאליות חדשניות בעולם והמוני קיבוצניקים הידועים כחממת שמאלנים שמומחים לחקלאות מודרנית. נכון שבישראל יפגעו קשות תחומי האקדמיה, הצבא והכלכלה מעזיבת האליטות אבל נחמה פורתא. למדינת “שמאלינה” ישלחו גם אנשים פחות פרודוקטיביים כמו סופרים, ציירים, שחקנים, רקדנים, נגני תזמורת וקולנוענים ונראה אותם מסתדרים ללא התמיכה של מירי רגב.

שמתם לב שדילגתי על קבוצה של כמעט 2 מיליון לא יהודים שסילוקם יפתור את הבעיה במהלך דרסטי אחד? אלו ערביי ישראל, להם נתן אשל משום מה לא הציע להקים מדינה. יתכן מפני שהם לא מחו-הפגינו בכיכר רבין נגד חוק הלאום שמנציח את מעמדם כאזרחים סוג ב’. האמת שדווקא הכי קל להפטר ממספר משמעותי של לא יהודים מעצבנים, על ידי הקמת מדינה לערביי ישראל. הרי יש למדינה עתידית כזו שם מוכר וותיק “פלשתין”. גם דגל והמנון ואפילו השפה הערבית שבמדינה שלהם תהיה במעמד רשמי ולא במעמד “מיוחד”. אבל יש בעיה, השטח הזמין ביותר להקמת מדינת “פלשתין” הוא ביהודה ושומרון, ועל שטח זה הרי נתניהו לא מוכן לוותר ולכן נתן אשל שלא רוצה להסתכסך עם הבוס לא מדבר על טרנספר לגדה. אז אולי עדיף לעזוב את הפתרון של המדינה החדשה לערביי ישראל. הם כבר התרגלו לחיות 70 שנה כאזרחים סוג ב’ במדינה יהודית ודמוקרטית שבהצהרת העצמאות שלה הכריזה על שיווין ללא הבדל גזע, דת או מין.

אבל אין רע בלי טוב, נקווה שחמשת המדינות החדשות “דרוזיה”, “צ’רקסיה”, “שיקסה”, “חמוצלנד” ו”שמאלינה” ילמדו את הלקח ולא יתפתו לחוקק בעצמם חוקי לאום מיותרים.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: