יום חמישי, 23 במאי 2019, י"ח אייר ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 050-5552559

חינוך חוגים והעשרה בשוהם

חינוך בשוהם,בתי ספר בשוהם,גנים בשוהם,מחלקת החינוך בשוהם,נוער בשוהם,חינוך מיוחד בשוהם,חופש גדול בשוהם,חוגים בשוהם,חוגים והעשרה בשוהם, ספורטילנד,מרכז לאומניות הבמה, איריס לנדה, דולי זורנצר, מועדון כדורסל, וירטואוז מוסיקה,בשוהם, אומנות בשוהם, לימודים והעשרה,

ידיד לחינוך בשוהם

בעולם שבו למערכת החינוך יש הרבה מבקרים - אנחנו בוחרים להיות ידידי מערכת החינוך

פורסם בתאריך:


בעולם שבו למערכת החינוך יש הרבה מבקרים - אנחנו בוחרים להיות ידידי מערכת החינוך!

כבר 8 שנים שפועלת עמותת ידיד לחינוך בשוהם, באמצעות גמלאים מתנדבים, שבוחרים לסייע למערכת החינוך בתחומים רבים. עמותת ידיד לחינוך חגגה השנה עשור להווסדה, פועלת ב-40 יישובים ברחבי הארץ, ומפעילה כיום כ–3000 גמלאים ב-525 בתי ספר.

ידוע הוא שבמערכת החינוך כיום קיים חסר משמעותי בכוח אדם. הכיתות ברובן עמוסות עם מגוון תלמידים ומגוון צרכים, מול כל המגוון הזה עומדת פעמים רבות, מורה יחידה.

עמותת ‘ידיד לחינוך’ מבקשת לסייע בטיפוח דימוי עצמי חיובי  של התלמיד בהנחה שהדבר יתרום לצמצום תופעת האלימות במערכת החינוך. ההנחה מאחורי הקמת העמותה הייתה, כי עצם נוכחותם של מבוגרים מנוסים בביה”ס מסייעת בשיפור האווירה.

בישראל כשבע מאות אלף גמלאים, מתוכם כארבע מאות אלף הינם אנשים בשנות השישים והשבעים לחייהם,  בעלי השכלה, מיומנויות וניסיון חיים עשיר. אנשים אלה הם המאגר אליו עמותת ידיד לחינוך מכוונת את מאמציה. 

העמותה פועלת ב-6 בתי ספר ביישוב וכך מספרת  תמי גבאי, סגנית מנהלת בית ספר אבן חן על עבודת הגמלאים בית הספר אבן חן: “כמעט עשור שנים פועלות “המלאכיות של ידיד לחינוך” אצלנו בבית הספר, ומביאות איתן חינוך וחיוך, סיוע רב תחומי ורצון לעזור לכל תלמיד ותלמידה. המתנדבות מקדמות כל תלמיד באהבה ובציפייה לעבודה המשותפת, תורמות להם ומקדמות כל אחד ואחת בסבלנות רבה. הן מסייעות בנושאים לימודיים וחברתיים, מייעצות ועוזרות, מגלות אמפתיה ואכפתיות, ומשפרות לעין ערוך את תחושת המסוגלות של התלמידים”.

ניתן למצוא דוגמאות רבות לתרומה המיוחדת: אחת המתנדבות הצליחה ליצור קשר עם תלמיד בעל קשיי התקשרות ותחושת מסוגלות נמוכה מאד, במקביל לקשייו הלימודיים. בסבלנות רבה הצליחה ליצור עמו קשר ולאחר מכן, הצליחה לקדמו צעד אחר צעד להישגי בני כיתתו. עד היום, כשהוא כבר תלמיד תיכון, מבקר התלמיד בביה”ס ושואל על המתנדבת, או ניגש לחבקה בפגישות האקראיות במרכז המסחרי.

מקרה נוסף הראוי לציון של מתנדבת ותיקה שהבינה כי לתלמיד המתקשה ולעולה החדש תחומי עניין משותפים. והחליטה לאחד את שיעוריהם, כך שבנוסף לסיוע הלימודי בו זכו, נוצר חיבור חברתי, שנמשך מעבר לתחומי ביה”ס. בנוסף הצליחו השניים להתקדם ולעסוק בתחומי העשרה, ויכלו להציג בכיתה עבודות שונות שהעלו את קרנם בעיני התלמידים האחרים ושיפרו מאד את תחושת המסוגלות שלהם.

עבודתן של מתנדבות רבות חשובה מאד כאמור הן בתחום הלימודי והן בתחום הרגשי. כך גם התנדבותן של עובדות הספרייה, המצליחות לקדם את אהבת הספר, מקדמות את קריאת התלמידים, ואת האחריות והשמירה על הספרייה. בין נאמני הספרייה, הקוראים והספרניות, כמו גם בין התלמידים למתנדבים כולם, נוצר קשר הדוק ומתמשך, הניכר הן בתחומי ביה”ס והן מחוצה לו. התלמידים שמחים להמשיך לעבוד, ללמוד ולהיפגש עם המתנדבות, ואלו גאות בכל הצלחה, מופע או אירוע בו משתתף ה”ילד שלהן”. צוות המתנדבות הוא חלק בלתי נפרד ממשפחת “אבן חן”, מהיום-יום, מהטקסים ומהאירועים, והן מוערכות מאד ואהובות. לא ניתן לתאר את ביה”ס ללא תרומתן ונוכחותן של מתנדבות “ידיד לחינוך”, ואנו מאחלים להן חופשה נעימה, ומחכים להן לקראת שנה נוספת של עשייה פורייה ומהנה.

גמלאי/ת יקר/ה מעוניינים לקחת חלק בפרויקט לאומי ולהיות חלק מקבוצת מתנדבים איכותית ביישוב?

פנו לרכזת הקבוצה בשוהם: הגב’ זיוה שביטלובסקי. 054-6850592 או למטה עמותת ידיד לחינוך בטלפון  03-6727595.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: