יום רביעי, 24 באפריל 2019, י"ט ניסן ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 050-5552559

חינוך חוגים והעשרה בשוהם

חינוך בשוהם,בתי ספר בשוהם,גנים בשוהם,מחלקת החינוך בשוהם,נוער בשוהם,חינוך מיוחד בשוהם,חופש גדול בשוהם,חוגים בשוהם,חוגים והעשרה בשוהם, ספורטילנד,מרכז לאומניות הבמה, איריס לנדה, דולי זורנצר, מועדון כדורסל, וירטואוז מוסיקה,בשוהם, אומנות בשוהם, לימודים והעשרה,

סוף טוב – 11 תלמידי יהלום יעברו לתיכון עתיד מדעים בלוד

לאחר מאבק ממושך ומתוקשר והתערבותו של שר החינוך בנט, אושר ל-11 תלמידי חטיבת יהלום לעבור ללמוד בתיכון מדעים בלוד

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

נירה נחום

לאחר מאבק ממושך ומתוקשר והתערבותו של שר החינוך בנטאושר ל-11 תלמידי חטיבת יהלום לעבור ללמוד בתיכון מדעים בלוד

בתחילת החודש התבשרנו כי סוגיית מעבר 11 תלמידי בית ספר יהלום לבית ספר לוד מדעים נפתרה וכי משרד החינוך קיבל החלטה שאפשרה ל-11 התלמידים לעבור לבית ספר עתיד מדעים לוד תוך התחייבות מפורשת שתקציב החינוך במועצה לא יפגע.

במהלך השנים התאפשר לבוגרי כיתה ח’ בבית ספר יהלום לעבור ללמוד בתיכון עתיד מדעים לוד.

בית הספר הזה הוא בית ספר ארבע שנתי (ט’-י”ב) ולומדים בו כ-700 תלמידים. הוא מספק מענה ומציב אתגרים ללמידה ייחודית מטפחת מנהיגות, מובילות ומצויינות אקדמית.

חלק מהסיבות שהורי התלמידים מבקשים שילדיהם ילמדו בבית הספר הזה הן, שהלימודים מתנהלים באווירה חמה ומשפחתית שלכל תלמיד מוענק יחס אישי, שדגש מושם על מיצוי הפוטנציאל האישי של כל אחד מהתלמידים ובית הספר מהווה חממה לתלמידים בעלי יכולת אקדמית מדעית גבוהה, סקרנים, בעלי מוטיבציה ללמידה מאתגרת ומעשירה, גדולה מהנדרש בתכנית הלימודים המחייבת.

כמו כן בית הספר מעודד שותפות תלמידים בתכניות אקדמיות להצטיינות דוגמת “אלפא”, “מדעני וממצאי העתיד”, הדרכת תלמידים בגן המדע במכון ויצמן וכיוצא באלה.

בקשת התלמידים למעבר לתיכון עתיד מדעים לוד לוותה בקשיים רבים ממערכת החינוך של שוהם.

לחלק מהתלמידים וההורים נערכו שיחות עם מנהלת חטיבת יהלום, הגברת אביבית קליין, שניסתה לשכנעם להישאר ביהלום. במקביל נערכו פגישות בין נציגי ההורים לאגף החינוך בשוהם שהתנגד למעבר התלמידים לבית הספר בלוד וטען כי ההחלטה נתונה בידי מנהלת מחוז מרכז במשרד החינוך.

בתחילה, משרד החינוך התנגד למעבר של התלמידים, בהמשך שינה את החלטתו ואפשר רק ל-8 תלמידים מתוך 11 לעבור. משרד החינוך ביקש לבצע הגרלה בין 11 התלמידים ולאפשר כאמור רק ל-8 תלמידים לעבור. במקביל, נערכו פגישות של נציגי ההורים עם מחזיק תיק החינוך במועצה, גלעד רבינוביץ’, יוסי לוי והגברת דפנה רבינוביץ’.

רק לאחר פרסום בעיתונות הארצית ואיום בתביעה משפטית נגד משרד החינוך נגד הרעיון הלא הגיוני לבצע הגרלה, והתערבות אישית של שר החינוך, שונתה ההחלטה ואפשרה לכל התלמידים לעבור לבית הספר עתיד מדעים בלוד.

על פי אחד ההורים שהיו מעורבים בתהליך עצמו: הלקח לאגף החינוך במועצה ולמשרד החינוך הינו, שיש לאפשר לתלמידים חופש בבחירת בית הספר ולא ניתן להחזיק בכוח תלמידים. כמובן שיש למצוא פתרונות בדרכי נועם, אך במקרה הזה מערכת החינוך בשוהם נכשלה והמסר שעבר הינו, כי רק באמצעות מהלכים מול משרד החינוך, פרסום בעיתונות והפגנות, ניתן לשכנע את משרד החינוך לשנות את החלטות המועצה.

ממועצת שוהם נמסר בתגובה: המועצה הבהירה להורי התלמידים כי היא מנועה מלאשר את בקשות המעבר מפאת הפגיעה בתקן הכיתות והשעות של כלל 360 תלמידי שכבה ט’ יהלום, ועל כן יתאפשר המעבר רק בתום כיתה ט’. במסגרת הליכי הערר במשרד החינוך התחייב המשרד כלפי המועצה להוסיף 13 שעות שבועיות ולשמור על תקן הכיתות בשכבה. על סמך ההתחייבות אישרה המועצה את הבקשות מבלי לפגוע בכלל תלמידי השכבה.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: