יום שני, 21 בינואר 2019, ט"ו שבט ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 050-5552559

חינוך בשוהם

חינוך בשוהם,בתי ספר בשוהם,גנים בשוהם,מחלקת החינוך בשוהם,נוער בשוהם,חינוך מיוחד בשוהם,חופש גדול בשוהם,חוגים בשוהם

שותפות חדשה ומרתקת: תלמידי הדמוקרטי “שחף" וירחון “ילדי טבע הדברים"

הדרך המזהירה של תלמידי הדמוקרטי “שחף" ללמוד על הזוהר הצפוני

פורסם בתאריך:


שותפות חדשה ומרתקתתלמידי הדמוקרטישחף" וירחוןילדי טבע הדברים"

הדרך המזהירה של תלמידי הדמוקרטי “שחף" ללמוד על הזוהר הצפוני השנה מתקיימת בבית החינוך הדמוקרטי “שחף" למידת חקר איכותית על תופעות טבע שונות במסגרת שיעור שזכה לשם “סקרנות". התלמידים חוקרים תופעות טבע שקשה להסבירן ולהבינן. תלמידי כיתה ו’ ב"שחף", אורי דור, אביתר הרץ ושחר ידגר, בחרו לחקור את תופעת הזוהר הצפוני. כחלק בלתי נפרד מהלמידה הציגו התלמידים את עבודתם ביום תוצרים שנערך בבית החינוך אליו הוזמנו כל ילדי בית הספר והוריהם. בנוסף, על מנת להעמיק את הידע על התופעה ולשתף תלמידים סקרנים מכל הארץ בתוצאות מחקרם, בחרה הקבוצה לפנות למערכת עיתון “ילדי טבע הדברים". פנייתם הולידה חיבור מפרה עם מומחים לתחום ועבודת החקר אף זכתה לכתבה של 6 עמודים בירחון “ילדי טבע הדברים". שיתוף הפעולה השוטף עם הירחון כולל התייעצות חודשית בין תלמידי בית הספר לבין  מומחי ידע מתחומים שונים -  התלמידים שואלים והמומחים משיבים ומדייקים.

“התלמידים נכנסו לפרויקט הזה במלוא המרץ. מרגש היה לראות את הרצינות, העומק וההבנה שגילו", סיפרה רובי כץ, המורה שמובילה את שיעורי הסקרנות בבית הספר.

“כשנכנסים למחקר בנושא מסוים, אנחנו לומדים על הרבה מאוד נושאים שקשורים לנושא המחקר ואנחנו מקבלים מוטיבציה להמשיך ולחקור. המחקר על הזוהר הצפוני גרם לנו ללמוד על מבנה האטום, על מטענים חשמליים, על כורים אטומיים, על האטמוספירה ועל ההשפעות של כל הדברים האלה זה על זה", סיכמו התלמידים.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: