יום שישי, 24 במאי 2019, י"ט אייר ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 050-5552559

חינוך חוגים והעשרה בשוהם

חינוך בשוהם,בתי ספר בשוהם,גנים בשוהם,מחלקת החינוך בשוהם,נוער בשוהם,חינוך מיוחד בשוהם,חופש גדול בשוהם,חוגים בשוהם,חוגים והעשרה בשוהם, ספורטילנד,מרכז לאומניות הבמה, איריס לנדה, דולי זורנצר, מועדון כדורסל, וירטואוז מוסיקה,בשוהם, אומנות בשוהם, לימודים והעשרה,

הדף הסגול

יום הזיכרון ליצחק רבין, כנס מכינות ושנת שירות וגם: הכירו את המדריכים החדשים בצוות דילר

פורסם בתאריך:


יום הזיכרון ליצחק רבין

השנה בחרנו לזכור את רצח יצחק רבין דרך שיח, ולהתעמת עם אתגרי המדינה.
למצוא את המאחד והמחבר אותנו – ולא את השונה והמפריד בינינו.
בערב יום שלישי ה-23 באוקטובר, התכנסנו "בבית הסגול” כמאה וחמישים בני נוער מהשכבה הבוגרת של תנועות הנוער בשוהם: בני עקיבא, שבטי עמית וראם, הנוער העובד והלומד והמד”צים, לציון יום הזיכרון לרצח רבין.
את הערב פתחנו עם הרצאה של אורי בנקי, אביה של שירה ז”ל אשר נרצחה ב-2015 במצעד הגאווה והסובלנות בירושלים, שסיפר את סיפורה האישי ואת הדרך שהמשפחה בחרה ללכת בה בעקבות הרצח - סובלנות והבנה של הזרמים השונים במדינה.


לאחר מכן התכנסנו למעגלי שיח שהועברו על-ידי נציגי תנועות הנוער אשר נבחרו מטעם התנועות והוכשרו לכך שבוע קודם.
המעגלים עסקו בדמוקרטיה הישראלית ובקונפליקטים שלנו כחברה בשנת 2018, נשאלו שאלות כמו: מהי הדמוקרטיה? האם מדינת ישראל היא מדינה דמוקרטית? האם פוגשים את הדמוקרטיה בחיי היומיום, לדוגמא בבית הספר ובתנועות הנוער? איך חברה מגוונת יכולה להתקיים? וכיצד ניתן להכיל את המורכבות של החברה בישראל?
השיח היה פורה ומרתק, וממנו למדנו שהנוער יכול וצריך להיות גשר מאחד בין כל חלקי העם.

כנס מכינות קד"צוש"ש שוהם

מאת: מושיקו אברמוביץ'

ביום רביעי האחרון הצטופפו להם כ-300 שמיניסטים ב”בית התרבות” לכנס מכינות קדם צבאיות ושנות שירות.
הכנס כלל הרצאות פתיחה קצרות והסברים על “מה זה מכינות ומה זה שנות שירות”, לאחר מכן נערך פאנל בוגרים, בו שמעו החבר’ה ממקור ראשון את הסיבות שהניעו את משתתפי הפאנל לדחות שירות ולתרום שנה מחייהם למען החברה, כמו גם את הערך המוסף שהם קיבלו לאורך השנה ואת הכיוון שאליו הם הלכו בעקבות אותה שנה.
לאחר הפאנל נערך “יריד מכינות וש”ש” אליו הגיעו כ-20 מכינות וש”ש, ובו הסתובבו השמיניסטים בין הדוכנים השונים, נחשפו ישירות לתחומים והמאפיינים השונים שבהן כל שנת שירות ומכינה עוסקות ומתהדרות. כך למשל: טבע וקיימות, התנדבות ביישובי פריפריה וחיזוק רוחני ותרבותי במרכזי הערים, ילדים ונוער בסיכון, צרכים מיוחדים, יהודים ונוצרים ועוד.


החוויות שאיתן יצאו השמיניסטים והכיוון שקיבלו במהלך האירוע היה בהחלט שווה כל רגע, כמובן שלא שכחנו גם לפנק אותם בשי של מחלקת הנוער וחוברת עם הסברים מפורטים על עולם המכינות ושנות השירות.   
הכנס נערך הודות לשיתוף הפעולה בין מחלקת הנוער ובין תיכון שוהם, שיתוף שהולך ומתהדק לאורך השנים, וזו ההזדמנות שלנו להודות לשותפים על שעזרו להצלחת האירוע.


דילר פותחת שנה הכירו את הצוות
מאת יפעת נדלר

תכנית עמיתי דילר פרוסה בכל העולם וכוללת 16 שותפויות ו-32 קהילות שונות, ביניהן גם שותפות שוהם-קייפטאון. התוכנית מוכרת כתוכנית מנהיגות מובילה עבור נוער יהודי, והיא מציעה מודל ייחודי במסגרתו חווים החניכים פלורליזם יהודי ושותפות.
ביום רביעי האחרון התקיים ב”בית הסגול” מפגש הפתיחה של מחזור ד’, ולכבוד המאורע המרגש רצינו שתכירו את צוות התכנית שילווה את הקבוצה לאורך כל השנה:
יפעת נדלר, רכזת התכנית בשוהם, החלה את תפקידה השנה אחרי שמילאה תפקידים שונים באגף המנהיגות בסוכנות היהודית, וכן ריכזה משלחת ישראלית למחנה קיץ יהודי בינלאומי באירופה מטעם ארגון הג׳וינט. יפעת גדלה בצפון אמריקה, עלתה לארץ בגיל 16, והמשיכה את לימודי התיכון ברעננה.

יפעת נדלר רכזת התכנית, רוני דדון סטודנטית מלווה, שיר כוכב ואסף לובטון מדריכים צעירים


שיר כוכב ואסף לובטון, הם תושבי שוהם בכיתה י”ב, שיר לומדת באולפנת “שלהבת” ואסף בתיכון מדעים. שניהם היו בעברם חניכי דילר במחזור ב׳ ובמחזור ג’ בהתאמה, והשנה ישמשו מדריכים צעירים עבור מחזור ד’. שיר מספרת: ״הגעתי לתפקיד המדריכה הצעירה אחרי שנת חניכות בתוכנית, במהלכה נחשפתי למושגים ותרבויות שלא הכרתי, למדתי על עצמי, התנסיתי בארגון פרוייקטים, הכרתי אנשים מכל העולם וכמובן נהנתי! בחרתי להיות מדריכה על מנת להמשיך את הדברים בהם התנסיתי בשנת החניכות וכדי לתת לקבוצה החדשה את החוויה הטובה ביותר!״.
אסף משתף בחוויות שלו: ״תוך שנה אחת בלבד הפכה הקבוצה בשוהם למשפחה, וזכיתי להכיר אנשים מרשימים ומשפיעים מכל רחבי הארץ והעולם. אני רוצה להעניק את אותה חוויה נהדרת לקבוצה החדשה שתיפתח השנה, וכבר לא יכול לחכות.”


רוני דדון היא סטודנטית שתצטרף לצוות ותלווה את הקבוצה השנה. רוני הייתה חניכה בדילר תל אביב בשנת 2010, לקחה חלק בתכנית ההמשך לבוגרי התכנית בכיתה יב’ (צוות משימה ארצי), ואף השתלבה בצוות התכנית באשקלון במסגרת שנת השירות שלה. רוני מתרגשת לחזור ולהיות חלק מהתכנית: ״אחרי לא מעט התנדבויות במסגרות שונות, חיפשתי שוב את הבית, את המקום שבו אני יודעת שאוכל לתת לאחרים מעצמי ולקבל מאחרים הרבה יותר ממה שנתתי. מקום שבו אוכל להתפתח, להשתנות ולהחשף לדעות נוספות, מחשבות, חברים וקהילות יהודיות בארץ ובעולם.״

נאחל לצוות ולחניכים המון בהצלחה, שנה של מנהיגות, עשייה והתפתחות!

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: