יום חמישי, 04 ביוני 2020, י"ב סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5552559

טורים אישיים בשוהם

טור אישי חדש - על בחירות ובוחרים

איתי רז בטור אישי חדש מדבר על הבחירות והבוחרים

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

איתי רז

על בחירות ובוחרים

לפני כשבועיים התעייפתי מקבוצות הבחירות למועצת שוהם ולקחתי חופש מכולן.

אני די מתגאה בעובדה שאף אחד לא הצליח להבין במי אני תומך, ואני יודע את זה רק כי ״הואשמתי״ בידי תומכי רשימות שונות בהשתייכות ליותר ממחנה אחד. יש שיאמרו - היי, אם יש מועמדת למועצה בבחירות הנוכחיות ששוב עברה רשימה בפעם המי-יודע-כמה, מדוע שאני, האזרח הקטן, לא אוכל להשתייך למספר רשימות. אבל צחוק בצד, אנצל רגע את ההזדמנות בשביל לכתוב שוב משהו שכתבתי כבר בקבוצות פייסבוק שעוסקות בבחירות (רגע לפני שנטשתי, עד אחרי החגים).

הבחירות למועצות המקומיות בישראל ייערכו השנה בתאריך ה-31 לאוקטובר. עוד חודשיים סה״כ, והיישוב כמרקחה (אם לשפוט לפי קבוצות הפייסבוק.

בכל קריטריון אחר, היישוב מנומנם כתמיד ועיקר העיסוק של התושבים נסוב סביב גובה הבאמפרים בעמק איילון). בתחילת הקיץ נפגשתי עם מקורב לאחת הרשימות לשיחה על ענייני בחירות. מתוך בורות, שאלתי אותו בין היתר עד מתי בכלל ניתן להגיש מועמדות, והוא ענה לי שכעיקרון אפשר עד ספטמבר פחות או יותר, ובאותה נשימה אמר לי שדה-פקטו, הרשימות כבר סגורות. הלכתי הביתה, סקרתי את רשימות המועמדים, וניסיתי לפתח דעה מגובשת למי להצביע. אבל משהו הפריע לי בסיפור הזה. בדקתי את החוק, ומתברר שניתן להציג מועמדות לראשות המועצה עד 30 יום לפני תאריך הבחירות המיועד. רוצה לומר, עד ה-30 בספטמבר פחות או יותר, יש סיכוי (קלוש, יש שיטענו), שיופיע כאן דונלד טראמפ, ימהר לרכוש לעצמו דירה בשוהם, יציג מועמדותו לראשות המועצה ו-Will make Shoham great again!! אם כך, אמרתי לעצמי ולסובבים, איך יכול להיות שכבר בחרתם במי אתם תומכים באש ובמים, כאשר בעיקרון יש סיכוי שתיכף מופיע מועמד מוצלח יותר מהמועמד שלכם, ואתם תאלצו לאכול את הכובע?

וכאילו בשביל להוכיח שלפעמים המציאות מיישרת קו עם המחשבות, טראמפ החליט אמנם שלא להציג מועמדותו, אבל לפני כשבוע עברו חברות השילוט ברחבי היישוב, והחליפו את פרצופו של מועמד אחד (שאני אישית מחבב), במועמד אחר (שאני לא ממש מכיר, אבל הוא לכל הפחות טייס). מסקר קצר שערכתי בקרב מכרים, שלא מתקרב בכלל להיות סקר מדעי, 100% מתומכי המועמד הקודם עברו באופן אוטומטי לתמוך במועמד החדש. מה אנחנו למדים מכך? אולי שלאנשים אין כח לחשוב ברצינות יותר מפעם אחת על נושא חשוב כמו במי לתמוך לראשות המועצה. אולי משהו אחר. מה שבטוח - לאנשים קשה להחליף דעה אחרי שכבר הוחלטה.

אז מה אני אומר בעצם? לאנשים שחשוב להם מי יוביל את היישוב בשנים הקרובות, הכי כדאי לשבת על הגדר עד ה-30 בספטמבר, וקודם כל לחכות שרשימות המועמדים יהיו סגורות. לאחר מכן, יהיה לנו חודש שלם להתייחס ברצינות למועמדים הסופיים, להשתתף בחוגי בית, לשאול שאלות, ולפתח דעה כמו אנשים אינטליגנטיים.

החדשות הטובות? שני המועמדים המובילים לראשות המועצה כרגע מביאים איתם ניסיון מוניציפלי יישובי רחב, ניסיון ניהולי, איכויות של טייסים, שנים רבות של עשיה, והכי חשוב - מוכנים לנטוש כרגע קריירות מוצלחות ומתגמלות ״באזרחות״, בכדי לזכות בזכות המפוקפקת להפוך את שוהם למקום טוב יותר (ולקבוע את גובה הבאמפרים בעמק איילון).

קחו נשימה, וניפגש אחרי החגים.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: