יום שישי, 24 במאי 2019, י"ט אייר ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 050-5552559

המלצות לשעות הפנאי בשוהם

המלצות לבילוי לתושבי שוהם והסביבה, שבועות בשוהם, פסח בשוהם, פורים בשוהם, ראש השנה בשוהם, פסטיבלים בשוהם, דרום אדום בשוהם, שבע מוזות בשוהם, המלצות בשוהם והסביבה , פסטיבל היין בשוהם, טיולים בשוהם,פארק שוהם

בית מדרש חברתי בשוהם

מהי אחריותה של הקהילה כלפי כל אחד מהפרטים הפועלים בתוכה? האם קיימת במקורות היהדות תביעה לשוויון, לסולידריות ולאחריות חברתית? שאלות אלה עומדות במרכזם של מפגשי לימוד מעוררי עניין, שמתקיימים בשבועות האחרונים בשוהם.

פורסם בתאריך:


 

נשים וגברים, צעירים ובוגרים, דתיים ושאינם דתיים, משוהם ומחוצה לה חוברים יחדיו בלילות חמישי בבית כנסת 'דורות אברהם', ללימוד משותף עם דמויות מובילות בציבוריות הישראלית ובאקדמיה: הרב ד"ר בני לאו, הרבנית תמי ביטון, הרב רפי פוירשטיין פרופ' חביבה פדיה והרב אילעאי עופרן.

זוהי סדרת השיעורים השביעית שמקיים בית מדרש שוהם, מיסודה של עמותת 'אנשים מאמינים בשוהם', בתמיכתה הרציפה של המועצה. סדרת השיעורים הנוכחית קשורה באופן הדוק לנושא השנתי של שוהם - 'שנת השוויון והנגישות', ומבררת את יסודותיו העיוניים. השיעורים מותאמים במיוחד לקהל צעיר ולחיילים, ונערכים בלילות חמישי, כדי לאפשר לחיילים ולתלמידי מכינות ומדרשות היוצאים לסופ"ש להשתתף.

השיעורים מוקדשים לעילוי נשמתה של סמל שיר מונזון ע"ה, מ"כית בחטיבת החילוץ של פיקוד העורף, שנגעה בלבבות רבים וחיברה בין קהלים ובין עולמות שונים. "כדי ליצור מתוך עוצמה פנימית" כתבה שיר, "צריך להתחבר ולא להתנתק מהמציאות. בית המדרש הפנימי שלי צריך להיות בנוי עם חלונות, מאיר לעולם שבחוץ, חלק אינטגרלי ממנו, ומתבונן אל מה שמחוצה לו. לא אטום, מנותק ומתכנס. העומק האמתי שאוכל להשיג, ינבע תמיד בחיבור ביני לבין העולמות שמחוצה לי." בעקבותיה, שולבה בסדרת השיעורים השקת הספר 'ובית הלל אומרים' – פסקי הלכה של רבני בית הלל ורבניותיו, העוסקים בסוגיות של צדק חברתי. כמו כן יתקיים שיתוף פעולה עם 'משמרת לילה' – מסגרת לימוד לחיילים ולחיילות בסופ"ש, שבדרך כלל מתקיימת בקיבוץ בארות יצחק, והמפגש הקרוב יערך בשוהם, ב-28 במרץ 2019, לאחר שיעורה של פרופ' חביבה פדיה.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: