יום שני, 01 ביוני 2020, ט' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5552559

חדשות בשוהם

חדשות

מועצת שוהם תלווה את מסגרות החינוך בגילאי לידה עד 3

בשוהם לא מחכים להחלטת הממשלה, מועצת שוהם תלווה את מסגרות החינוך בגילאי לידה עד 3, תכנית לליווי מסגרות החינוך הפרטיות והצבת מצלמות במעונות.

פורסם בתאריך:


מועצת שוהם נערכה מבעוד מועד ליישום בשנת הלימודים הקרובה של תכנית לליווי מסגרות החינוך לגילאי לידה עד 3 ביישוב.

ההחלטה על כך התקבלה גם בתחילת 2019, ונכללת בתקציבה של המועצה.

במסגרת זו בכוונת המועצה להציב מצלמות במעונות היום המפוקחים ביישוב, המופעלים על ידי החברה העירונית של שוהם. החומרים המצולמים יהיו נגישים לאגף החינוך ולקב"ט המועצה. גם מעונות היום של נעמת ביישוב צפויים להצטרף ליוזמה זו

חידוש נוסף שתיישם מועצת שוהם השנה היא תכנית  "צעד אחר צעד", תכנית שתלווה  את מסגרות החינוך הפרטיות ביישוב מגיל לידה ועד 3. התכנית תיתן ליווי פדגוגי של אגף החינוך  ותבדוק עבור ההורים תחומים חשובים בהתנהלות המסגרת החינוכית הפרטית.

הקריטריונים שיבחנו  במסגרת התכנית:

* עידוד הצוות החינוכי להשתתפות בתכנית השתלמויות מגוונת.

* בדיקת יחס בין מספר הילדים ואנשי הצוות (ע"פ תקני משרד הרווחה ).

*בדיקת ביטוח הילדים במסגרת. 

הקריטריונים הפדגוגיים שייבדקו במסגרת "צעד אחר צעד":

*בדיקת קיומה של תוכנית פדגוגית-תואמת גיל הקבוצה (חוגי העשרה).

*הכנסת תכנית "כיוונים" לקבוצת הבוגרים במימון מועצה –תכנית ליווי ואיתור התפתחותי מוקדם בגיל הרך.

* ליווי המסגרת החינוכית על ידי צוות בינמקצועי של התכנית: פסיכולוגית, קלינאית תקשורת ומרפאה בעיסוק צוות התכנית יקיים הפגישות עם הצוות החינוכי וייעוץ להורים לפי הצורך. 

מסגרות החינוך הפרטיות שישתתפו בתכנית יוזמנו גם להשתתף באירועים קהילתיים יישוביים שונים.

מאגף החינוך במועצה המקומית שוהם נמסר: "בשלב הראשון תיושם התכנית במסגרות החינוך הפרטיות בהן משובצים 10 ילדים ומעלה, אשר פועלות במבני הציבור במועצה. שמות הגנים והמשפחתונים הפרטיים משוהם שיצטרפו  לתכנית יפורסמו באתר המועצה תחת מחלקת קדם יסודי , ויתעדכנו באופן שוטף לקראת תקופת הרישום למסגרות השונות". 

איתן פטיגרו, ראש המועצה ומחזיק תיק החינוך: "לא חיכינו להחלטת הממשלה בנושא ואנחנו נערכים כבר מתחילת השנה ליישומה של התכנית הזו. חינוך מתחיל מגיל לידה, והמחקרים מצביעים על קשר ברור לפיו ככל שנשקיע בחינוך בגיל הרך, כך תהיה התמורה לילד גבוהה ומשמעותית יותר. שוהם תהיה מיישובים הראשונים בארץ אשר תחבר למערכת החינוך המוניציפלית גם את המסגרות הפרטיות. אנו נשמור על קשר רציף עם הצוותים ונזמין את אותם להשתלמויות ביחד עם הצוותים העירוניים. אני רואה ביצירת הרצף חשיבות רבה לרווחת הפעוטות, להורים וכן לפיתוח המקצועי של אנשי הצוות. אני מאמין שההשקעה שלנו בשני הערוצים הללו: פיתוח מקצועי לצד פיקוח, יעניקו סביבה תומכת יותר לילדים, שקט נפשי להורים והעצמה גם לצוות המקצועי".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
4
ראש מועצה מצוין
יערית כליפה | 07:24   10.07.19
2
שימוש בתמונה של ילדים בכתבה
לוסי כהן | 20:50   09.07.19
1
אור לגויים, כל הכבוד (ל"ת)
יניב קופר | 19:44   09.07.19