יום שבת, 06 ביוני 2020, י"ד סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5552559

חדשות בשוהם

חדשות

השינויים העתידיים בתחבורה בשוהם

היאוש והתקווה בתחבורה בשוהם

פורסם בתאריך:


היאוש
כל הדרכים העוקפות את שוהם במפת תכנון קווי המטרו בגוש דן שפירסמה חברת נת"ע, לא נכללות הערים שוהם ואלעד.

נת"ע - נתיבי תחבורה עירוניים בע"מ, החברה האחראית על תכנון והקמת מערכת הסעת ההמונים של מטרופולין תל אביב, פירסמה השבוע את תכנון המתווה הראשוני לרשת רכבות מטרופולינית בין ערי גוש דן. על פי התוכנית שוהם ואלעד הן הערים היחידות שלא נכללות במסלול הרכבות.
 אמנם מתוכנן קו לנתב"ג, אך כפי הנראה הוא לא יעבור דרך שוהם.
קווי המטרו נועדו להרחיב את רשת הסעת ההמונים של מטרופולין תל אביב לפרברים המרוחקים יותר - כפר סבא ורעננה בצפון, ראש העין במזרח ורחובות בדרום, ולקצר משמעותית את זמני הנסיעה למרכזי התעסוקה בתל אביב.
הוגדרו שלושה קווים המציינים "מסדרונות ביקוש":
• קו מצפון (כפר סבא ורעננה) לדרום (ראשון לציון, לוד ורחובות) דרך תל אביב
• קו מזרח מערב שיספק שירות מראש העין דרך דרום פתח תקווה, רמת גן לתל אביב
• קו בצורת חצי טבעת שיחבר בין כל קווי הרשת ויאפשר מעבר ביניהם.
ממועצת שוהם נמסר בתגובה: "הנושא עלה בפגישת ראש המועצה עם סמנכ"ל משרד התחבורה, אך לצערנו סירוב משרד התחבורה לחבר את שוהם לרכבת נותר בעינו. המועצה פועלת על מנת לשפר את מערך התחבורה הציבורית לכיוון קרית שדה התעופה ותחנת הרכבת התעופה שצפויה להיפתח על המסילה המזרחית בעוד מספר שנים.

התקווה
על פי חזון ראש המועצה: עד שנת 2025 תוכל כל משפחה לוותר על כלי רכב אחד בבית.
בפגישה שהתקיימה בין מועצת שוהם למשרד התחבורה, עדכן המשנה למנכ"ל המשרד, קובי בליטשטיין את ראש המועצה, איתן פטיגרו, כי בקרוב תחלנה העבודות לביצוע מחלף גבעת כח, אשר יחבר בין כביש 6 חוצה ישראל, כביש 444 וכביש 461. בנוסף, צפויות להתחיל עבודות להרחבת כביש 444 לכביש דו-מסלולי בשני נתיביו מצומת בית נחמיה צפונה וכן עבודות להרחבת כביש 453 מצומת הכניסה לשוהם עד לצומת בית נחמיה. פרוייקטים אלו צפויים להקל באופן משמעותי על עומס התנועה בסביבת היישוב.
בפגישה השתתפו גם חבר המועצה, זיו שמע, מחזיקת תיק התחבורה הציבורית, קרן סודרי, מהנדס המועצה, יעקב ירקוני והאחראית על נושא התחבורה הציבורית במועצה, שולה קרקוב.
איתן פטיגרו: "פנינו למשרד התחבורה במטרה לתכנן ביחד מערך תחבורה ציבורית מקיף, שייתן מענה יעיל לתושבי היישוב, בכל הגילאים. החזון שלנו הוא שעד שנת 2025, תוכל כל משפחת לוותר על כלי רכב אחד בבית".
בפגישה סוכם על הכנת עבודת מטה משותפת לגיבוש מערך שאטלים פנימיים ביישוב, שייתן מענה לצורכי התלמידים בבוקר ולצורכי ילדים, נוער וגמלאים לכל אורך היום. בנוסף ביקש פטיגרו ממשרד התחבורה לקדם שאטל משוהם לחניון הנתיב המהיר בשפירים, במטרה לצמצם את כמות הרכבים הפרטיים בכבישים, במיוחד בשעות העומס. בפגישה סוכם כי המועצה ומשרד התחבורה יקיימו בחינה מקצועית מקיפה, לתכנון תחבורה מיטבית בתוך היישוב ומחוץ לו.

נחיה ונראה.

מפת קווי המטרו העתידית
 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
שאטל
שאטל לחנה וסע | 19:24   03.03.19