יום שבת, 20 באפריל 2019, ט"ו ניסן ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 050-5552559

חדשות שוהם בשוהם

חדשות שוהם חבל מודיעים ומודיעין

שיר מונזון ז"ל - "אחרי הכל את שיר"

שיר, בחייה הקצרים, הצליחה לגעת באנשים רבים, ולהותיר בהם חותם, הערב 7.11 בשעה 20:00 במשכן לאומניות הבמה.

פורסם בתאריך:


אבל כבד ירד על שוהם, בפתחם של הימים הנוראים, עם היוודע מותה של סמל שיר מונזון ז”ל מפליטת כדור, בערב יום שלישי, אור לכ”ה באלול תשע”ח, 4 בספטמבר 2018, שיר גדלה בשוהם והייתה דמות מוכרת ביישוב.

היום 7.11.18 כ"ט במר חשוון תשע"ט משפחת מונזון הוריה, תמי ויוסי, ואת שלושת אחיה יאיר, אריאל ואביתר. מזמינים אתכם למפגש בשעה 20:00 במשכן לאומניות הבמה לספר על שיר, על חיבוריה האנושיים והמוסיקליים, לבקש להמשיך את דרכה המיוחדת, בנתיבים של נתינה ועשייה מתוך חיבור-לבבות.

 

שיר ניחנה באישיותה רב גונית, קסמה האישי ויופייה החיצוני בלטו לעין כל. בילדותה למדה בבית הספר ‘אבני החושן’, הייתה פעילה בסניף בני עקיבא, והדריכה כמדריכת חוץ בסניף בית עריף. הקשר שלה עם סניף בני עקיבא בשוהם נשמר לכל אורך השנים, כאשר ביימה הצגות או כאשר העבירה שיעורי-עיון למדריכים, בשבתות בהן יצאה הביתה בעת שירותה הצבאי. במשך שנים רבות השתתפה שיר מונזון בסטודיו למשחק של יוג’ין נאכט, ולמדה בקונסרבטוריון היישובי פסנתר, גיטרה ופיתוח קול. בחטיבה ובתיכון למדה באולפנית ישורון בפ”ת, וסיימה בהצטיינות את לימודיה במגמות מוזיקה וביולוגיה. למרות שלמדה מחוץ לשוהם והשתייכה לקהילה הדתית, שיר התחברה לקהלים שונים באמצעות המוסיקה והתיאטרון: היא השתתפה בהרכבים מוסיקליים שונים של מגמת המוסיקה בתיכון שוהם ובקונסרבטוריון, ונטלה חלק ב’כוכב נולד’ היישובי ובפסטיבל המוזות. מגיל 15 הופיעה ביחד עם שלו אדרי, באירוע ‘שרים וזוכרים’ היישובי והרבתה לשיר בטקסי יום הזיכרון ויום השואה ובאירועי הנצחה שונים ביישוב. לאורך כל שנות לימודיה הרבתה שיר להתנדב במסגרות שונות בתוך שוהם ומחוצה לה.

 

שיר מונזון השאירה אחריה מורשת של חיבור אנושי ואהבה לכל אדם באשר הוא. שמחת החיים שלה והאנרגיות הטובות שהפיצה לכל עבר עודדו ושִמחו כל מי שנקרה בדרכה. כלוחמת וכמפקדת ידעה במצבים קשים לאסוף את עצמה ולהמשיך, ובעיקר לעזור לאחרים לאסוף את עצמם, כדי לבצע את האתגרים והמשימות שהיו מוטלים עליהם. היא נמנעה מלקטלג ולתייג אנשים, והאמינה בטוב שבכל אדם.

 

 

במודעת האבל שהפיצה משפחתה עם מותה נכתב: “יהי רצון, שהאור הפנימי של שיר שלנו, החן והחסד שהקרינה והפיצה - יאירו את לבבות כולנו”. יהי זכרה ברוך

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: