יום ראשון, 24 במרץ 2019, י"ז אדר ב' ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 050-5552559

חדשות שוהם וחבל מודיעין בשוהם

חדשות שוהם חבל מודיעים ומודיעין

150 מליון יחולקו לשש רשויות עוטף נתבג

אחרי מאבקים של שנים הרשיות מקומיות מול נמל התעופה בן גוריון, ועדת הכספים של הכנסת אישרה השבוע את ההצעת מחוק ההסדרים להעברת כספים מנתב"ג למשרד הפנים ולרשויות הסמוכות לנתב"ג

פורסם בתאריך:


 

ועדת הכספים של הכנסת אישרה השבוע את הצעת חוק ההסדרים, לפיה יעביר נתב"ג למשרד הפנים סכום של 150 מיליון ₪ בכל אחת מהשנים 2018-2019,

שיוקצה בחלקו לרשויות המקומיות הסמוכות לנמל התעופה.

על פי ההחלטה, מתוך הסכום הזה יועברו 35% לשש רשויות עוטף נתב"ג : לוד, אור יהודה, יהוד-מונוסון, עמק לוד, חבל מודיעין ושוהם. מנגנון החלוקה בין הרשויות עדיין לא נקבע.

החל משנת 2020 יפחת הסכום שיועבר מנתב"ג ל-100 מיליון ₪ מידי שנה.  

 

חברי וועדת הכספים בראשותו של ח"כ משה גפני, דנו בנושא מספר פעמים, והביעו תמיכה גורפת בחלוקת ההכנסות כפיצוי לנזקים הסביבתיים והכלכליים הנגרמים לרשויות.

הדיון בוועדת הכספים התקיים בעקבות הסכם שגובש בין שרי האוצר והפנים עם רשות שדות התעופה,

וזאת על רקע דיוניה של ועדה גיאוגרפית של משרד הפנים לבחינת שינוי מעמדו המוניציפלי של נמל התעופה בן גוריון ולדיון בחלוקת ההכנסות מנתב"ג עם שש הרשויות המקומיות הסמוכות לו.

 

 

ראש מועצת שוהם, גיל ליבנה, אמר בתום הדיון: "אני מברך את יוזמת שר הפנים ואת החלטת ועדת הכספים, שמתקנת עוול של שנים.

פעילות נתב"ג גורמת מחד נזקים סביבתיים לתושבים, ומאידך פוגעת בהכנסות של הרשויות המקומיות, גם בשל מגבלות פיתוח שמכתיבה השכנות לנמל תעופה,

וגם בשל הפעילות הכלכלית שמתרחשת בתוך נתב"ג, ובאה על חשבון הרשויות המקומיות מסביב.

רשות שדות התעופה נהנית באופן בלעדי בארץ מפטור מארנונה למרות עודף הכנסות גדול, ואין סיבה שלא תחלוק מהכנסותיה עם תושבי האזור, אשר נפגעים מפעילותה הגדלה משנה לשנה.

מועצת שוהם פעלה בנושא נמרצות מול משרד הפנים, בוועדה הגאוגרפית לחלוקת הכנסות והן בדיוני ועדת הכספים של הכנסת במטרה להבטיח את הפיצוי המגיע לשוהם".

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: