יום רביעי, 19 בפברואר 2020, כ"ד שבט ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5552559

חדשות בשוהם

חדשות שוהם חבל מודיעים ומודיעין

פסטיבל " מוזות בשוהם " בסוכות - מתכונת של פסטיבל רחוב

הפסטיבל יתקיים בחוה"מ סוכות באוקטובר, לאורך הרחוב הראשי של שוהם

פורסם בתאריך:


פסטיבל "מוזות בשוהם" מתרענן, ויתקיים השנה לראשונה במתכונת של פסטיבל רחוב, תוסס, צעיר וקהילתי. על הבמה המרכזית יופיעו:"רוצי שמוליק", הפקת מקור במסגרתה קונסרבטוריון שוהם מארח את אריאל זילבר,  סאבלימינל (16.10.19) היווניה שתארח את שרי (מופע מקור) והדג נחש (17.10.19).

תכנית הפסטיבל לילדים כוללת את המופעים "שירי משוררים" והמחזמר "הקוסם מארץ עוץ" – בימות 2000, מתחם נינג'ה אקסטרים, מתחם "הטירה" – מופע ליצנות קרקסי ולהטוטי אש, הקרנת סרטי ילדים מדי בוקר בכניסה חופשית במרכז אמנויות הבמה (בהרשמה מראש), קולנוע תלת-מימד, הצגות ילדים, תיאטרון בובות ומתחמי יצירה ומתנפחים. תושבי שוהם יפעילו סוכות של יוגה צחוק, גרפיטי ויצירה. 

דגש מיוחד יושם השנה בפסטיבל על פעילויות בסימן "שוויון ונגישות". מתחמי הפסטיבל יהיו נגישים לאורחים עם צרכים מיוחדים, וחלק מהפעילויות מתאימות לילדים עם צרכים מיוחדים: הצגת תיאטרון הבובות "יפתח המלוכלך", סדנת יצירת תכשיטים בהדרכת מדריך עיוור, מתחם פעילות שקט ומתחם פעילות של עמותת "נגישות ישראל". ילדים עם צרכים מיוחדים, בעלי תעודת נכה, פטורים מהמתנה בתור והם יקבלו צמיד מיוחד בדוכן המודיעין. הפסטיבל יינעל במסיבה לנוער וצעירים על מרפסת הספרייה, שבה יארחו עידו בי וצוקי את בר עינב, DJ עם צרכים מיוחדים. 

לאורך הרחוב הראשי של שוהם יפעלו מגוון מופעים ובמות, מיצגי ריקוד ופסלים אנושיים: מוסיקה אירית, כלייזמרים, הרכבי מוסיקה מקומיים ועוד.

בבית התרבות בשוהם יתקיימו בכל ערב מפגשי שירה בציבור: שירי אהבה (16.10.19) ושירי סתיו (17.10.19). במרכז אמנויות הבמה, בשיתוף הזפלין בר, יתקיימו מדי ערב מופעים מוסיקליים: גרופ פופ אפרו ובוסה נובה.

ראש המועצה, איתן פטיגרו: "פסטיבל מוזות הוא אחד האירועים המרכזיים ביישוב ואהוב מאוד על הקהילה. השנה אנחנו מחזירים את הפסטיבל לקהילה, ורוצים לאפשר לכל התושבים בכל הגילאים למצוא נקודות עניין בפסטיבל, וליהנות מאווירת פסטיבל עשירה ומגוונת, תוך השתתפות פעילה של גורמי הקהילה.

שני בנד, יו"ר ועדת התרבות: "השנה יתקיים הפסטיבל כפסטיבל רחוב, עשיר בהתרחשויות ובנקודות עניין בכל מרכז היישוב. לכל אורך השדרה תוקמנה במות בגדלים שונים, מגרש החנייה של בית התרבות יארח גם הוא מגוון מתחמים ובכל מבני הציבור יהיו מופעי אמנות שונים. תכנית הפסטיבל כוללת פעילויות לכל חתכי הגיל"

הפסטיבל ייפתח (15.10.19) בערב התרמה חגיגי ומיוחד לפרוייקט "בית לחיים", להקמת בית לצעירים תושבי שוהם עם צרכים מיוחדים, בשכונת הדרים. בערב ההתרמה, שיתקיים בשיתוף עמותת שק"ל יופיעו להקת המחול של בית הלוחם ואלון אוליארצ'יק ואפרים שמיר במופע "נפגשנו". 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: