יום שלישי, 20 באוגוסט 2019, י"ט אב ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 050-5552559

חדשות שוהם בשוהם

חדשות שוהם חבל מודיעים ומודיעין

טובעים במים ובחיובים

דיירי המבננים ברחובות המכבים והזוהר משלמים סכומי עתק על צריכת מים משותפת הנגרמת מליקויים בצנרת

פורסם בתאריך:


ויכוח מר בין התושבים למועצה מתנהל בגין האחריות למבננים. ובינתיים, מיליוני ליטרים של מים מבוזבזים.
מזה כשנתיים וחצי נמצאים תושבי המבננים ברחובות הזוהר (2-8) ומכבים (86-90) בסיוט מתמשך בדמותם של חיובי ענק על צריכת מים משותפת חריגה, לצד ניסיונות רבים לאיתור נזילות. לפני כשנתיים קיבלו תושבי המבננים ברחובות הזוהר ומכבים חשבונות מים חריגים בגין צריכה משותפת. דוד זוהר המתגורר ברחוב הזוהר מספר: “זה התחיל מצריכת מים תמוהה: בהתחלה כל משפחה חוייבה עבור 4 קוב לדירה. פעמיים הגיעו עובדי המועצה, איתרו את הנזילות ותיקנו אותם, אנחנו גם שילמנו מכיסנו הפרטי על תיקונים מסויימים, אבל החיובים הגבוהים ממשיכים להגיע.


אני לא מבין את התנהלות המועצה, עשרות אלפי ליטרים של מים יורדים לטימיון וזה לא מפריע לאף אחד? כשבמקביל נגבים מאיתנו סכומי עתק”.
לתדהמתם הרבה של הדיירים, החשבונות המופרזים רק הלכו וגדלו ובשלושת החודשים האחרונים נאלצת לשלם כל משפחה כ-400 ש”ח עבור צריכה של 50 קוב לדירה. מדובר ב-78 דירות.  
בפגישה שהתקיימה לפני כשבועיים עם הממונה על המבננים, חבר המועצה שימי אלבז ומהנדס המים, הובהר לתושבים כי הבעיה נעוצה בצינור רקוב בחניית המבנן, ועלות תיקונו הנאמדת בעשרות אלפי שקלים, חלה עליהם.

 

אייל אהרוני, תושב המבנן, זועם על התייחסות המועצה: “אני, כאזרח המשלם ארנונה כשאר האזרחים לא יודע לטפל בצנרת שנמצאת באזור החנייה. אני יודע לטפל מהשעון שלי לדירה שלי וזוהי גם האחריות שלי. איו לי טרקטורים או יכולת להביא את כל בעלי המקצוע הנדרשים לטיפול בבעיה. מעבר לכך, במסגרת הסכם שנחתם עם המועצה, אנו משלמים למועצה סך של 35 ₪, פעם בשנה, שנועד לביטוח המבנן. בהסכם כתוב, שחור על גבי לבן, כי טיפול ותיקון של צינור רקוב, עד 6 מטרים, יחול  על המועצה. אני מתגורר במבנן ולא בבית פרטי, לא חתמתי על טופס 4 כשרכשתי את הבית, המועצה חתמה ולכן היא אחראית וכעת היא מתנערת מהאחריות. בזבוז המים משווע והחיובים הם גבוהים, אני לא מתכוון לוותר ואפנה עם הנושא גם לרשות המים”.


תגובת חבר המועצה, שימי אלבז: “מדובר בצינור הממוקם בתוך השטח של המתחם הנמצא באחריות התושבים.  בישיבה דחופה שקיימתי עם התושבים, הסברתי כי המועצה תבצע את החלפת הצינור, אך על כל אחד מהדיירים לחתום על מסמך המאשר לנו כניסה לשטח. העלות תחולק בין כל הדיירים. אני מבקש להבהיר כי ההסכם שנעשה עם המבננים לפני כ-15 שנה לפיו משלם כל דייר 35 ₪ פעם בשנה, נועד לטפל בתחזוקה שוטפת ולא בהחלפת צינור, כמו שנדרש במקרה של הדיירים ברחובות זוהר ומכבים. מעבר לכך, נדרש עדכון של ההסכם שכבר אינו ריאלי ואינו מותאם למציאות המבננים. לקחתי על עצמי את האחריות לטיפול במבננים ביישוב מתוך הבנה כי נדרשת תשומת מיוחדת וטיפול ממוקד במאפייני המבננים.  כשבועיים מהרגע שנכנסתי לתמונה, הצלחנו בהליך מזורז לקבל הצעות לתיקון כל הצנרת וכולי תקווה שבימים הקרובים הדיירים יחתמו על המסמך ונצא לדרך”.
ממועצת שוהם נמסר בתגובה: “מדובר בחיוב שנגרם בשל נזילת מים בשטח הפרטי של המבנן. בשל מורכבות המקרה, פועלת המועצה אל מול דיירי המבנן על מנת לסייע להם בפתרון הבעיה בצנרת. יצויין כי בהתאם לנהלי המועצה, תושבים שנתגלתה אצלם נזילת מים (בצריכה פרטית או משותפת), ובגין נזילה זו חויבו בתשלומי יתר, זכאים להגיש בקשה למחלקת הגבייה לתיקון חשבון, כפי שגם נעשה במקרה זה”.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: