יום שלישי, 20 באוגוסט 2019, י"ט אב ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 050-5552559

חדשות שוהם בשוהם

חדשות שוהם חבל מודיעים ומודיעין

מעקב: המטמנה יוצאת לדרך, המעטפות נפתחו, המאבק ממשיך

מטמנת ברקת עדיין סגורה, כך שמבחינת המדינה קיימת עדיין בעיה באזור המרכז בכל הקשור להשלכת פסולת. סוגיית המטמנה החדשה מכה גלים ואת הדגל האדום לעצירתה מרים אורן יצחקיאן, תושב שוהם, שפתח עצומה עליה חתומים, נכון להיום, כ-3,200 תושבים

פורסם בתאריך:


בפועל, רשות מקרקעי ישראל פרסמה מכרז על פי החלטת המועצה הקודמת, המעטפות נפתחו ויש אפילו זוכה. על פי יודעי דבר, ערכו של המכרז הוא כ 130 מליון ש”ח ומועצת שוהם לא תהיה בין הנהנים מסכומים אלו. במידה והמטמנה תפתח תוכל המועצה לגבות ארנונה המוערכת בכמליון ש”ח לשנה.
ההחלטה על הקמת המטמנה החדשה התקבלה כבר בקדנציה הקודמת. להחלטה זו  מתנגד ראש המועצה, איתן פטיגרו הפועל בכל דרך לביטול רוע הגזירה: “המועצה פועלת באפיקים משפטיים מול כל הגורמים הרלוונטיים על מנת לממש את ייעוד התב”ע והוא בניית תעשייה. נפגשתי עם השר להגנת הסביבה, שר האוצר, ח”כ יואב קיש - יו”ר ועדת הפנים ועם ראש המועצה השכנה, חבל מודיעין, על מנת לאפשר לשוהם לממש את ייעוד הקרקע לטובת תעשייה בלבד. אנחנו פועלים ימים כלילות. אני מבקש להבהיר בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים כי בריאות התושבים ואיכות חייהם עומדת לנגד עינינו והיא לפני הכל”.  
אורן יצחקיאן, הפועל בנושא ללא ליאות בקבוצת הפייסבוק “שוהם במועצה” מעדכן באירועים האחרונים: “בעקבות פעילותי בנושא המטמנה, ביום שישי ,7.12 ניגש אלי אילן דואק, בעליו של עיתון “שוהם פלוס” והודיע לי שבדרך אליי תביעה ענקית. דואק אף הגדיל לעשות והסביר לי למה מגיעה לי התביעה. עברתי סופשבוע  מדי מטריד, אבל פנייתו זו גרמה לי לבדוק את פעילותי ברשת. כל פוסט שפורסם גובה, מבחינתי, במסמכים רלוונטיים. לא רחק היום ואכן קיבלתי דרישה להסרת הפוסט ולהתנצלות מצידי. מבחינתי כל עוד אני תושב שוהם איכפת לי מהאוויר שילדיי נושמים”.
יצחיקאן מבקש להבהיר כי במידה והמטמנה תיפתח, הוא מתכנן לארגן הפגנה גדולה, ואם יהיה צורך יחסום בגופו את פתיחתה.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: