יום חמישי, 20 ביוני 2019, י"ז סיון ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 050-5552559

חדשות שוהם בשוהם

חדשות שוהם חבל מודיעים ומודיעין

לאן נעלמה יובל?

משטרת ישראל על הקו, טלפונים מבית הספר, טלפונים אל מחלקת ההסעות במועצה אחרי ושיחה ממספר לא מזוהה, יובל נמצאה

פורסם בתאריך:


יום חמישי לפני כשבועיים היה יום חורף סוער במיוחד. יובל דויטש בת ה-7, ילדה על הרצף, סיימה יום לימודים בבית הספר מיוחד בו היא לומדת.

בשוהם אין מענה לילדים מיוחדים אלו, ולכן המועצה אחראית למערך ההסעות למסגרות החינוך, הכולל מלווה.
דווקא ביום זה המלווה של יובל לא עלתה למונית והשאירה אותה לאחריותו של הנהג, נטול הכישורים והסמכות ללוות ילדה כזאת. רגע אחד של חוסר תשומת לב מצד הנהג ויובל נעלמה.
יובל הקטנה שוטטה כרבע שעה ברחובות פ”ת, לבדה, רטובה מהגשם הכבד, לא מבדילה בין מדרכה לכביש. למזלה הרב, נעצרה בקיוסק ומשכה את תשומת ליבם של אנשים טובים באמצע הדרך שהבינו שיש להם עסק עם ילדה מיוחדת שהלכה לאיבוד ושהיא לא מתקשרת עם הסביבה. הם לקחו אותה תחת חסותם וכדרכם של ניסים, הצליחו אף לאתר את האם, גלי.
האם, גלי דויטש מספרת: “ביום חמישי 6.12 בשעה 15:42, כשאני בדרכי חזרה מהמשרד, אני מקבלת לנייד שיחה ממספר לא מזוהה. מעבר לקו בעלים של קיוסק בפ”ת שמציג את עצמו ומחפש את המילים המתאימות להגיד לי שהוא חושב שיובלי שלי, אוטיסטית בת 7 שלא מדברת, נמצאת אצלו בקיוסק, מנסה לקחת צידה לדרך.
אותו יום חמישי, שהיה גשום בלי הפוגות, יום חשוך כבר מהבוקר, בשעה של עומס בכבישים, יובל רצה כ-12 דק’ לבדה, עם ילקוט על הגב (מזל כי ככה הנהג איתר את הנייד שלי), כשאין לה מודעות לסכנות, עוברת ממדרכות לכבישים, רצה כשהיא נרטבת, מאושרת מהגשם ולא יודעת כמה היא מסכנת את עצמה.
תוך שניות, שנראו לי כמו נצח, התחיל אצלי מרדף נגד הזמן להבין מה קרה, איך יובל הגיעה למצב שהיא ללא השגחה. משטרת ישראל על הקו, טלפונים מבי”ס שמסביר לי שהם פעלו עפ”י חוזר מנכ”ל, טלפונים אל מחלקת הסעות במועצה שמנסה להבין מה קרה... כעבור רבע שעה בערך התבהרה התמונה: נהג ההסעה חשב שזהו יום גשום מידי עבור המלווה, אז הוא הציע לה שהיום לא להצטרף ואמר שאשתו מלווה אותו. המלווה, בלי לחשוב, הסכימה אבל "רק ביקשה לא לדווח למועצה כדי שתקבל כסף על יום עבודה". בית הספר לא ראה בעיה לשחרר את הילדה לנהג על אף שלא הוא המלווה, והנהג לא ידע שאת יובל אסור לעזוב אפילו לשנייה, גם כשמסתובבים לפתוח את דלת המונית.

בדיוק בשנייה הזו יובל ניצלה הזדמנות ורצה, רצה מהר ונעלמה. הנהג הסתובב וכבר לא ראה אותה.
אז הפעם זה נגמר בשלום, בנס, נס של חנוכה, אבל הטראומה הייתה קשה, הפחד היה קשה מנשוא והאמון שהתערער נשאר אצלי.
מועצת שהם לקחה אחריות ומיד פיטרה את הנהג ואת המלווה. אבל זה לא מספיק. מלווים כנראה לא מבינים את התפקיד הכ”כ משמעותי ואחראי שלהם, הם כנראה חושבים שאין עליהם פיקוח ומתנהגים בהתאם. ואת זה צריך לשנות, על כך אחראית המועצה, אומרת האם ומוסיפה: נושא החינוך המיוחד קרוב לליבי, ובבחירות האחרונות הצטרפתי לסיעת “שהם שלנו” בעיקר בגלל הנושא הזה. מה שאנחנו, הורים לילדים מיוחדים, מבינים שהילדים שלנו צריכים, זה בדיוק מה שיכול להאיר ולמנף את עבודת המועצה בתחום הזה.
ואכן התקיימה כבר פגישה, ויתקיימו נוספות. נושא ההסעות לא מטופל בעיניי כמו שצריך ויש עוד עבודה לעשות, אבל יש נכונות וכולי תקווה שהמקרה המזעזע שלנו, יהיה האחרון”.

ממועצת שוהם נמסר בתגובה: “המועצה רואה את המקרה בחומרה, וקיבלה את התפטרות המלווה בעקבותיו”.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: