יום חמישי, 27 בפברואר 2020, ב' אדר ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5552559

חדשות בשוהם

חדשות

המשפחות השכולות בשוהם התכנסו לטקס בגן הבנים

כמדי שנה, התכנסו המשפחות השכולות בשוהם לטקס בגן הבנים ביישוב, ערב לפני יום הזכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה.

פורסם בתאריך:


צילום: מועצת שוהם

את הטקס ערכו שבטי הצופים ראם ועמית, והוא כלל מכתבים שכתבו נופלים, בני משפחותיהם או חבריהם.

ראש מועצת שוהם, איתן פטיגרו: "שוהם הוא יישוב צעיר, אך ההיסטוריה האישית והמשפחתית של תושבינו מספרת את סיפורה של מדינת ישראל. ההחלטה להנציח את יקירי תושבי שוהם מסמלת את הקהילה שלנו, את החיבור שיצרנו פה, את השונות הגדולה שקיבצנו יחד. החללים הרבים שמוזכרים בגן הבנים מסמלים את מדינת ישראל כולה. כבן למשפחה שכולה אני יודע היטב שכל המילים היפות והחשובות לא מרפאות את הכאב והחסר, אך מטרתן ומטרת אתר ההנצחה הייחודי הזה הוא להזכיר – כולנו יחד".

דורית שרגיל, בתו של מרדכי שמאכה ז"ל, שנפל במלחמת יום הכיפורים, נשאה דברים בשם המשפחות השכולות: "הזמן החולף לא מקהה את החוסר והאובדן. עם השנים אני מרגישה יותר ויותר את החלל. זהו סוג של חוסר שקשה להשלים איתו. אולי בחלוף הזמן בוכים פחות, מביעים פחות את הכאב, אבל עדיין מקננת תחושת האובדן באופן יום-יומי. הכאב שפילח את הלב מותיר בנו, המשפחות השכולות, צלקת של תימחה".

רב היישוב, דוד סתיו: "לכל איש יש שם. בטקס יום הזכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה השמות של החללים הם שמות לאומיים, שמות של קורבנות ציבור, שמסרו את נפשם. המפגש כאן, בגן הבנים בשוהם, מתייחס למרכיב הפרטי, האישי של השכול. במדינת ישראל, עשרות אלפי משפחות, מתמודדות עם האובדן הזה".

 

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: