יום חמישי, 18 ביולי 2019, ט"ו תמוז ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 050-5552559

חדשות שוהם בשוהם

חדשות שוהם חבל מודיעים ומודיעין

הפאב הכי חברתי

אפשר להרים כוסית, לפאב החברתי של שוהם נמצא לוקיישן מקומי ואפילו נבחר לו שם עם ניחוח קהילתי.

פורסם בתאריך:מאת: אורנה בן חיים

קשה היה להכניס סיכה באולם המפוצץ באנשים. חמי רודנר על הבמה הקטנה, במסעדת קונפי & קו, שבאיזור התעשיה שוהם. למעלה מ-300 איש יושבים סביב שולחנות ונדמה שכל מה שהם רוצים זה להחליף חוויות, ליהנות ממפגש חברתי כיפי וממוסיקה טובה.
"זיהינו צמא גדול בקרב בני ה-40 פלוס למפגשים אחד עם השני ,עם עולמות תוכן שמדברים אליהם, באווירה קהילתית, נינוחה, במקום שירגיש להם כמו בית", מסבירה עינת יגר, ממייסדות הפאב החברתי. "יש בשוהם פעילויות רבות, מגוונות וממוסדות לגילאים השונים, אבל אין מקום אינטימי, כיפי, שמאפשר מפגשים ספונטניים עם אנשים בגילאי 40 פלוס שמהווים אחוז נכבד מתושבי שוהם. אנחנו מאמינים כי מיזם הפאב החברתי הוא המקום שייתן מענה לצורך הזה".
ההתנפלות על הכרטיסים למופע של חמי רודנר, אשר נחטפו תוך 48 שעות, רק חיזקה את תחושתם של יוזמי הפאב החברתי כי יש הצדקה לפתוח מקום מפגש מעין זה, והם פעלו בכיוון כבר למעלה משנה.
יש מקום – וגם יש שם
בתמיכתן של מועצת שוהם ושל החברה הכלכלית, נמצא מקום שישמש הבית של הפאב החברתי. המיקום שנבחר הוא בית הקפה בכניסה למועדון ה"ספורטן". איתן פטיגרו,ראש המועצה, מלווה את היוזמה ומאמין בה: "אני מברך על כל  יוזמה של תושבים, שמטיבה את חייהם כאן ביישוב. רעיון שצומח מהתושבים נותן את המענה הטוב ביותר לצרכיהם. המועצה פועלת יחד עם היזמים למציאת מקום קבע שיאפשר להם להגדיל את היקף הפעילות.  אני מאחל ליוזמי הפאב החברתי הצלחה רבה. הביקוש הגדול לאירועים שלהם מעיד שהם בהחלט בדרך הנכונה".
אז מקום יש, וגם נבחר לו שם – לוקאלי (locali), שמבטא בדיוק את מה שרוצים מייסדיו ליצור: מקום שמאפשר לפגוש את השכנים והחברים המקומיים על כוס בירה, נשנושים ומוסיקה טובה. 


האנשים שמאחורי לוקאלי:
מיזם מן הסוג הזה חייב רוח חיה, מנוע שדוחף אותו ומאמין בו, וכמו בפרויקטים רבים בשוהם, גם כאן מדובר בחבורת מתנדבים, שמתוך הרצון האישי שלהם במקום מפגש חברתי, הם הפכו ליזמים. הם הסתובבו בכל הארץ, ראו ולמדו פאבים חברתיים שכבר עובדים, החליפו רעיונות, ניהלו דיאלוג עם המועצה ועם בעלי עסקים מקומיים ועכשיו הם ממש מדגדגים את החלום בקצות אצבעותיהם. עינת יגר, גילי ברקוביץ, צביקה קסמן, רונית רוזין, אלון אמיר, ורדה פרישמן, גילי אהרונוביץ, עמית שניצר, איילת שניצר, דפנה אברהם ועוד רבים וטובים נוספים שעזרו בתחילת הדרך (מיקי פינדר, פלג רשף, ומירי וגנר) ומסייעים היום, כבר רואים בדמיונם את ברזי הבירה מעלים קצף לתוך כוסות קפואות וממש בימים אלה משיקים קמפיין לגיוס חברים ומימון ל"לוקאלי".


בואו להיות חברים של לוקאלי
לצורך הקמתו של הפאב החברתי, מועדון שהוא כולו של התושבים, מתכוונים מייסדיו לצאת בקמפיין גיוס חברים ומימון, שיהפוך את המצטרפים למעין בעלי מניות/ שותפים במיזם.
 "ב-11.4 נקיים אירוע השקה של קמפיין גיוס חברים ומימון ל"לוקאלי" בהשקעה סמלית וחד פעמית של 250 שקלים ליחיד ו-400 שקלים לזוג, יהפוך כל משקיע לחבר/ בעלים של הפאב החברתי ויזכה להיות שותף למהפכה הקהילתית בחוויית התושב בשוהם. החבר ייהנה גם מתפריט מיוחד לחברים, יקבל קדימות ברכישת כרטיסים למופעים ועוד. בנוסף יתרום החבר מזמנו לפחות ערב אחד בשנה. זו תהיה חוויה מיוחדת, כי מי מאיתנו לא חלם עמוק בלב להיות ברמן לפעמים?" אומר אלון אמיר.

"לוקאלי" יפעל בסופי שבוע, בימים חמישי, שישי שבת ומייסדיו בודקים אפשרויות לשיתופי פעולה להפעלתו בערבים נוספים בשבוע, לטובת פרויקטים חברתיים שונים. 


המעוניינים להצטרף, מוזמנים לערב ההשקה חגיגי של לוקאלי, יום חמישי 11.4, בשעה 20:30 בבית התרבות בהשתתפות ראש המועצה, איתן פטיגרו, מנכ"לית החברה הכלכלית, דינה פרומוביץ ומנכ"ל חמש, אילן קומה. 
חברי הפאב יציגו את החזון והמטרות וישיקו את קמפיין הגיוס, לאחר מכן יתקיים המופע "רוק'נרול כחול" של הזמרת סי היימן, ועל גבי מסך ענק תוקרן, אינשאללה, נחיתת החללית הישראלית הראשונה על הירח, האמורה להתרחש ממש באותה העת.

מחיר כרטיס – 30 שקלים, תשלום ב- bit
052-4230378 (עינת יגר)  054-7614803 (גילי אהרונוביץ')  052-9458682 (גילי ברקוביץ') PayBox

תמונה: חברי הפאב החברתי עם חמי רודנר

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: