יום חמישי, 04 ביוני 2020, י"ב סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5552559

חדשות בשוהם

חדשות

תושבי שוהם פתחו את הלב ואת הכיס

105 אלף ₪, זה הסכום שנאסף בערב ההתרמה החגיגי ל"בית לחיים", שפתח את פסטיבל "מוזות בשוהם" 2019. 

פורסם בתאריך:


במסגרת הערב נהנו האורחים ממופע מרגש של רקדני כסאות הגלגלים של בית הלוחם בתל אביב, ומהופעה משותפת של אלון אולארצ'יק ואפרים שמיר, שהקפיצו את הקהל על הרגליים, לרבות דייריו העתידיים של "בית לחיים".

 

ראש המועצה, איתן פטיגרו: "האווירה בערב היתה מחשמלת, קהילת שוהם במיטבה. ערב ההתרמה הוא מהלך הצהרתי וערכי, שנועד לחבר את קהילת שוהם לפרוייקט הזה, ולהפוך אותו לחלום משותף של כולנו. כיישוב שחרט על דגלו את נושא השיוויון והנגישות, אנו רואים בהקמת הבית הזה פרוייקט דגל ומחוייבות שלנו לתושבינו הצעירים, הזקוקים לאפשרות לחיים עצמאיים, סמוך למשפחתם".

 

על פי הערכות המועצה, עלות הקמת בית לחיים מוערכת בכ-17 מיליון ₪ והקמתו תתוקצב על ידי המועצה, עמותת ההורים, עמותת שק"ל, אשר גם תנהל את הבית ומתקציבי תרומות, אשר מגוייסים בימים אלה.

 

איתן ליליוס, המשנה לראש מועצת שוהם ומחזיק תיק החינוך המיוחד: "החלטת המועצה להפוך את "בית לחיים" לפרוייקט הדגל שלה ולהפנות תקציבים משמעותיים לטובת התושבים עם הצרכים המיוחדים מרגשת ומעודדת אותי, כאב לבת עם צרכים מיוחדים. זהו חלומם של הורים,  בני היישוב הרוצים שילדיהם הבוגרים יחיו לצידם, בקהילה מיוחדת המותאמת לצרכיהם. במהלך השנה החולפת ריכזנו מאמצים בתחומי הנגישות השונים, ואנו זוכים לתגובות חמות ולתמיכה רבה מהקהילה כולה".

 

"בית לחיים" מיועד ל-24 צעירים עם צרכים מיוחדים. המתחם, אשר עתיד לקום בשכונת הדרים החדשה בדרום היישוב, כולל 24 חדרי מגורים, עם אפשרות לתוספת של 12 חדרים נוספים, חדרי שירות פרטיים ומשותפים, מתחמי פנאי משותפים, חדרי טיפולים, משרדים ועוד. הציביון של המבנה הוא פתיחות לקהילה ושילוב המבנה והצעירים שיגורו בו בסביבה הקרובה.

המבנה, שתוכנן על ידי חברת סטיו אדריכלים, יהיה מונגש בהתאם לצורכי הדיירים, שעתידים להתגורר בו.

בשנתיים האחרונות דורגה שוהם במקום הראשון במדד הנגישות העירוני, פרוייקט משותף לקרן המשפחתית ע"ש תד אריסון ולקרן משפחת רודרמן. המדד בוחן את מידת השתתפותם והשתלבותם של אנשים עם מוגבלות בישראל. עורכי המחקר הם פרופ' עירן הלפרין, ד"ר יוליה אלעד-שטרנגר וד"ר רוני פורת מהמרכז היישומי לפסיכולוגיה של שינוי חברתי במרכז הבינתחומי הרצליה. שוהם דורגה כאמור בצמרת הדירוג ביחס החיובי ביותר כלפי אנשים עם מוגבלות, ולאחריה תל אביב, רחובות, רמת גן וחדרה.

קרדיט לתמונה: רועי ברפמן

קרדיט להדמיה:הדמיית הפרויקט(באדיבות סטיו אדריכלים)

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: