יום שישי, 13 בדצמבר 2019, ט"ו כסלו ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5552559

חדשות שוהם בשוהם

חדשות שוהם חבל מודיעים ומודיעין

"מתוך מה שלמדנו קיבלתי את ההזדמנות לעבוד בתחום"

בשבוע שעבר הגיע לסיומו קורס בודקי תוכנה QA ללוחמים הנמצאים בסוף שירותם הקרבי. הקורס הצה''לי, שנערך ע"י אגף התקשוב וההגנה בסייבר, מאפשר ללוחמים לקבל כרטיס כניסה לתחום ההיי טק באזרחות. סמ"ר עילי אדלרסברג משוהם הוא אחד מהלוחמים שלקחו חלק בקורס

פורסם בתאריך:


בשבוע שעבר הסתיים קורס בודקי התוכנה הראשון מסוגו ללוחמים שנמצאים לקראת שחרור. הקורס הייחודי של אגף התקשוב וההגנה בסייבר, המתקיים בבית הספר למקצועות המחשב וההגנה בסייבר (בסמ"ח), נמשך כחודשיים וחצי. הוא מיועד למשרתים מהמערך הלוחם בצה"ל, לוחמים מחטיבות החי"ר, חיל השריון, מערך הגנת הגבולות וזרועות הים והאוויר, אשר היו צפויים להשתחרר לאחר שירות קרבי, אך כצ'ופר וכמקפצה לאזרחות האריכו את שירותם וזכו לקחת חלק בקורס בודקי התוכנה הצה"לי.

 

סמ"ר עילי אדלרסברג גר וגדל בשוהם מילדות. הוא למד בתיכון שוהם והרחיב את מגמות מדעי המחשב והפיזיקה. באוגוסט 2016 התגייס לגדוד תבור בחטיבת החילוץ. "לפני הגיוס שמעתי על השירות כלוחם בפיקוד העורף", הוא מספר, "הלהיב אותי שבחילוץ והצלה יודעים איך לטפל במצבי חירום ואחראים על הצלת חיים".

 

 

עילי עבר הכשרה מעמיקה ולאורך שירותו תפס קווים מבצעיים ולקח חלק בפעילויות רבות. "היו גם קשיים אבל ברגע שעברתי אותם הייתי מרוצה מאוד והרגשתי לאורך כל הדרך שאני עושה שירות משמעותי".

 

עילי זומן למיונים לקורס בודקי התוכנה, עבר אותם והגיע לקורס היישר מחופשת השחרור. "בתיכון למדתי מדעי המחשב אז הקורס נשמע לי מעניין", מסביר את הבחירה, "הבנתי שהצבא נותן לי מקצוע, ומספק לי קורס שבאזרחות יכול לעלות לי לא מעט".

 

לתוכנית התקבלו כעשרה לוחמים מהיחידות השונות שהביעו התעניינות בנושא והיו בעלי ידע בסיסי בתחומים כמו מתמטיקה ואנגלית. במהלך הקורס למדו הלוחמים את מקצוע ה-QA, בדיקת תוכנה, המבוקש. בודקי התוכנה הם אלו המובילים את בקרת האיכות במערכות התוכנה. הם מבינים לעומק את הפרויקטים ואת צרכי המשתמש ומפתחים תרחישי בדיקות ידניים ואוטומטיים במגוון כלים למימוש והרצת טסטים מורכבים.

 

"בהתחלה השינוי היה מוזר- הייתי רגיל להיות בשטח ולסגור שבתות ופתאום אני יושב במזגן מול מחשב ולומד", מחייך עילי, "אבל מהר מאוד התרגלנו לשינוי והאווירה היתה טובה מאוד. התכנים שהעוברו עזרו ללמוד את כל מה שהיינו צריכים ואני מאמין שהקורס הכשיר אותנו בצורה טובה. מתוך מה שלמדנו קיבלתי את ההזדמנות לעבוד בתחום".

 

 

הרעיון לקורס נבע מתוך רצון להוקיר תודה ללוחמים ולתרומה האדירה שלהם לביטחון המדינה. הקורס נתן ללוחמים את ההזדמנות לרכוש מקצוע רגע לפני השחרור ובכך לפתוח בפניהם דלתות נוספות עם יציאתם לאזרחות. עילי מסכם, "המטרה של הקורס טובה מאוד, זו מתנה שהצבא נותן לנו. אני רגיל להסתובב עם נשק ופתאום המקלדת היא הנשק שלי".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: