יום שלישי, 20 באוגוסט 2019, י"ט אב ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 050-5552559

חדשות שוהם בשוהם

חדשות שוהם חבל מודיעים ומודיעין

המאבק על תשלומי ארנונה בשוהם 2019

מס הארנונה הוא מקור ההכנסה החשוב ביותר לניהול הישוב. שוהם, לא נהנית ממענקי האיזון בשל מעמד סציואקונומי גבוה

פורסם בתאריך:בנוסף להכנסות מארנונה ממגורים יש בשוהם הכנסות מארנונה עסקית, מאזור תעשיה, מרכזים מסחריים, עסקים העובדים מהבית ועוד. יש לציין שבשוהם אחוז גביית הארנונה הוא מהגבוהים ביותר בארץ.


בחודש האחרון החלה התדיינות סוערת של הנהלת המועצה להעלאה חריגה בתשלום הארנונה. העלאה חריגה ונוספת לתוספת שהתקבלה ב 25.12.18 בישיבת מליאה, ואישרה פה אחד את הנושא שעל סדר היום 'צו הארנונה' - הנחיות משרד הפנים לשנת 2019, הצו מאשר הצמדת תעריף הארנונה בשיעור של 0.32%.
דרישת המועצה להעלאה חריגה בארנונה הגיעה לאחר הורדות ארנונה בשנים האחרונות. אבל דרישה זו נתקלה בהתנגדויות מכל עבר.

יור האופוזיציה סוזי בר, שהתנגדה לתוספת: "הוצאתי שאלות לגזבר המועצה, בשם השקיפות עליה הכריזה מועצת שוהם, בשם החוק אקבל מענה לשאלות ואם לא בשם החוק אז בשמכם תושבים יקרים. זהו תפקידי כשליחת ציבור כחברת מועצה ויו"ר האופוזיציה להיות שומרת הסף"

בנוסף להתנגדות יו"ר האופוזיציה סוזי בר החל שיח חברתי ברחוב, בקבוצות ווטסאפ ופייסבוק כדי למנוע את רוע הגזירה.

במקביל לדרישת המועצה לתוספת חריגה בארנונה, התקבל ביום 3.1.19 בית המשפט פסק דין מנהל הארנונה של המועצה המקומית שוהם נ' שץ, שבו נקבע כי המועצה אינה רשאית לכלול בשטח המחויב בארנונה בבתי מגורים שטחים מקורים ומרוצפים שהם חיצוניים לדירת המגורים ואינם במרפסת או בשטח תחום שניתן לראותו כמרפסת. 

משיקולי מדיניות החליטה המועצה לא לערער על פסק הדין אלא ליישמו על כלל הנכסים למגורים, ולהפחית בהתאם לו את השטחים לחיוב (יופחתו שטחים מקורים "חיצוניים" שאינם במרפסת, כגון פרגולות, לרבות כאלה שאינן פטורות לפי חוק, סככות חניה, שטח מקורה חיצוני בחצר שאינו במבנה עצמאי). "  ציטוט מדברי  ישראל גזבר  המועצה


בסופו של דבר החליטה הנהלת המועצה על צעדים שמשמעותם הפחתת תשלומי הארנונה ביישוב בשנת 2019 – השנה לא יחוייבו בארנונה סככות חנייה,
שטחים שמתחת ל"קרניזים" ופרגולות.

לצד הפחתת השטחים הללו מחיוב הארנונה, החליטה הנהלת המועצה שלא להעלות את תעריף הארנונה מעבר לעדכון הארצי, שעומד על 0.32%.
 
איתן פטיגרו, ראש המועצה: "המועצה הנוכחית מקדמת מדיניות של חיוב בגין שטחי המגורים הפנימיים בלבד, ללא שטחים חיצוניים נלווים, ככל שהחוק מאפשר זאת. מדיניות זו תבוא לידי ביטוי כבר בשנת 2019".


תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: