יום חמישי, 04 ביוני 2020, י"ב סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5552559

חדשות בשוהם

חדשות

מתנדבי עמותת "אור ירוק" פנו לתושבי מודיעין-מכבים-רעות והסביבה במסר לפורים: אלכוהול – סכנה מהטיפה הרא

מתנדבי עמותת אור ירוק קיימו במהלך ימי חג הפורים פעילות במעל מאה יישובים בכל רחבי הארץ. במסגרת הפעילות חילקו המתנדבים לתושבים ובעיקר לצעירים שבהם חומרי הסברה העוסקים בכך שלמרות המצווה לשתות ולשמוח בפורים, חשוב לזכור שלא לעלות על ההגה לאחר מכן. בנוסף חילקו המתנדבים לתושבים צמידים זוהרים ופלאיירים עם מידע בנושא הסכנות שבנהיגה בהשפעת אלכוהול.

פורסם בתאריך:


בפעילות, שהתקיימה בסיועה של חברת "אלדן", לקחו חלק מתנדבי עמותת אור ירוק, מלגאי תכנית המלגות IMPACT של FIDF וחברי קבוצות הנוער של עמותת אור ירוק לכבוד שניאור חשין.

בין המקומות בהם התקיימה פעילות של עמותת אור ירוק לפורים גם מודיעין-מכבים-רעות, שוהם, חבל מודיעין ונחל שורק.  

עמותת אור ירוק: "אנו רואים חשיבות עליונה בהסברה המעודדת נהיגה בטוחה בכלל וכזו העוסקת בשילוב הקטלני והמסוכן של אלכוהול ונהיגה. פעילות המתנדבים נועדה להעלות את המודעות של החוגגים והמבלים בחג אך לא פחות חשוב וקריטי למען הצלת החיים שתהיה אכיפה בולטת ונראות משטרתית גבוהה בכבישים. חשוב שיהיו מספיק ניידות משטרה כך שנהגים ידעו שאם הם ינהגו בניגוד לחוקים הם גם יתפסו ויענשו. חשוב שהמבלים ידעו, בפורים ובכל ימות השנה שלא מסכנים חיים על הכביש ולא שותים ונוהגים".

סקר שביצעה עמותת אור ירוק לפני החג מעלה נתונים מדאיגים לגבי תפיסת הציבור את הסכנות שבנהיגה בהשפעת אלכוהול:

מסקר חדש של עמותת אור ירוק שבוצע באמצעות מכון הסקרים "מאגר מוחות" לקראת אירועי החג עולה כי כמעט אחד מכל שניים (43%) מודה ששתה אלכוהול ונהג פעם אחת ויותר. הנתונים הללו מקבלים חיזוק כאשר כל אדם שני (50%) הודה כי יצא לו לנסוע ברכב עם מישהו שנהג לאחר ששתה משקה אלכוהולי פעם אחת לפחות.

הסקר נועד לבחון את שיעור הנהגים המדווחים על נהיגה לאחר שתיית אלכוהול, את ה"תירוצים" אותם מתרצים הנהגים כסיבות לנהיגה לאחר שתיית אלכוהול, ושיעור המדווחים מקרב כלל הציבור כי נסעו ברכב עם נהג לאחר ששתה אלכוהול. מהסקר עולה כי נהיגה תחת השפעת אלכוהול איננה נתפסת כפעולה מסוכנת ונהגים רבים נוטים לשתות אלכוהול ולנהוג – אחד מכל ארבעה (25%) הודה כי שתה אלכוהול ונהג ארבע-חמש פעמים ואף יותר.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: