יום שבת, 30 במאי 2020, ז' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5552559

חדשות בשוהם

חדשות

ראיון ספונטני עם גלעד רבינוביץ

מתכוננים לבחירות 2018 - ראיון אישי עם גלעד רבינוביץ

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

נירה נחום

שם: גלעד רבינוביץ

גיל: 57

מצב משפחתי: בזוגיות, אב לשלוש בנות

עיסוק היום ובעבר:

ניהלתי חברות גדולות הייטק כמו מלם, נטוויזן ו-EDS, חברות שמעסיקות אלפי עובדים ובעלות מחזור פעילות של מאות מליוני דולרים, הייתי דירקטור ויו”ר של חברות כגון אייס קנה ובנה ובשמונה השנים האחרונות בעלים של חברה לייעוץ אסטרטגי טכנולוגי.

פעילות ציבורית והתנדבותית:

סגן ראש מועצה ומחזיק תיק החינוך בהתנדבות ב-15 השנים האחרונות, דירקטור בהתנדבות בעמותת צופן לשילוב ערביי ישראל בהייטק

מה מניע אותך להתמודד לבחירות בשוהם ומה מטרתך העיקרית בכך?

הגעתי לשוהם לפני עשרים שנה, האמנתי כבר אז ששוהם הינה העתיד והמקום הכי מתאים להקים משפחה ולגדל ילדים, וצדקתי. לפני חמש עשרה שנה הקמתי יחד עם חברים ושותפים לדרך ולעשייה את “שוהם בתנופה”. אני מתנדב במועצת שוהם כסגן ראש מועצה ומחזיק תיק החינוך בחמש עשרה השנים האחרונות מתוך מטרה להגשים ולהשפיע על האמונה וההחלטה שלי ששוהם זה המקום! כשחברי גיל לבנה עדכן אותי שלא יתמודד לקדנציה רביעית החלטתי שאתמודד על ראשות המועצה.

שמתי לי למטרה להפוך את שוהם ליישוב הכי אטרקטיבי המספק לתושביו את כל מגוון השירותים והצרכים הנדרשים לחיים טובים ומלאים.  

מה יתרונך היחסי על פני מועמדים אחרים המתמודדים על תפקיד ראשות המועצה?

אני היחידי שמביא את כל ה”חבילה” של ניסיון ניהולי עשיר ומוצלח, ניסיון עסקי, ניסיון מוניציפאלי והיכולת להוביל את שוהם קדימה למחוזות חדשים. תפקיד ראש רשות, במיוחד לאור האתגרים העומדים בפני היישוב מצריך יכולת קבלת החלטות, הקשבה ושיתוף התושבים, קור רוח וניסיון מוכח ומוצלח. את כל אלו אני מביא עימי.

מה יגרום לך נחת בפוליטיקה ומה יכעיס אותך?

הנחת הגדולה הינה מהעשייה ומהיכולת להשפיע ולעשות דברים נכון ולראות הצלחות.

המכעיס הוא הקלות שבה אנשים מרשים לעצמם להכפיש ולכלך רק בשביל לנסות להשיג את מטרתם וחושבים שזה מותר כי זו מבחינתם הפוליטיקה.

מה עמדתך לגבי מינויים פוליטיים?

לכל תפקיד צריך למנות את המתאים ביותר, כך נהגתי עד היום וכך אנהג גם בעתיד. חוכמת הניהול הינה למנות את האנשים המתאימים לתפקידים הנכונים ולדעת להוציא מכל אחד את הטוב.

כמחזיק תיק החינוך במועצה, היו מקטרגים על רמת החינוך בשוהם, מה דעתך?

רמת החינוך בשוהם הינה מהגבוהות בארץ. בחינוך לא שוקטים על השמרים ואנחנו בוחנים את עצמינו בכל רגע נתון מתוך כוונה לעשות את הדברים יותר טוב ויותר נכון. השנה שובצנו במקום הרביעי והמצוין באחוזי הזכאים לבגרות בקרב כלל בני הישוב, עוד לא שמעתי מישהו שמקטרג על מקום רביעי בארץ.

אנו שואפים לשילוב בין חינוך לערכים וציונות ולשאיפה למצוינות. יש לנו סגלי חינוך איכותיים ומסורים והראייה הניצחת הינה איכותם של בוגרי המערכת והצלחותיהם בעולם האמיתי. הצלחות אלו הן שילוב של תרומת מערכת החינוך והמשפחות. בואו נדבר על עובדות – אנו מובילים באחוז המתנדבים לשנת שירות ולמכינות קדם צבאיות, באחוז הגיוס לשירות משמעותי, באחוזי הקצונה בקרב בוגרי מערכת החינוך ובאחוז הנרשמים ללימודים אקדמיים. אנו עולים מדי שנה באחוז הנבחנים בחמש יחידות מתמטיקה ואנגלית, אחוז הנשירה מהתיכונים אפסי, אנו משלבים את החינוך המיוחד במערכת החינוך הרגילה, צוותי הרובוטיקה שלנו מככבים בתחרויות בינלאומיות. אנחנו בונים בשוהם את מנהיגי העתיד של המדינה בכל התחומים, הצעירים בוגרי מערכת החינוך שלנו תופסים כבר עתה עמדות חשובות בדרכם מעלה במסלול הקריירה שלהם.

האם תמנה סגן בשכר?

15 שנה שאני סגן בהתנדבות, ואני לא רואה סיבה למנות סגן בשכר.

השכונה החדשה תגרום לעומסים רבים של תחבורה במיוחד בשעות הלחץ, תחבורה ציבורית, רכבת האם תוכל לקדם את הנושא?

אכלוס השכונה החדשה מציב בפני שוהם אתגרים במגוון תחומים ועלינו להכין את מערך השירותים של המועצה לכך. כראש מועצה אוודא במקביל שהרחבת נתיבי התחבורה ביישוב ומחוצה לו יעשו טרום האכלוס יחד עם תגבור משמעותי של התחבורה הציבורית. עד שכביש 444 לא יורחב השכונה תאוכלס.

שוהם עיר, כן,  לא, מדוע? 

שוהם מועצה מקומית ויישוב קהילתי. הקהילתיות הינה הדבר החשוב והבסיס המרכזי להצלחת היישוב שלנו. אמשיך לטפח ולהעצים את התפיסה והחיים הקהילתיים. 

 בית עלמין עתיד לקום על שטח של 920 דונם, ולשרת 11 ישובים ברחבי גוש דן, מה דעתך בנושא?

אפעל לצמצום שטח בית העלמין תוך מטרה להעביר שטחים לאזור התעשיה שלנו ובמקביל לדאוג לפתיחה בהקדם של המחלף הנוסף לכביש 6 מאזור התעשייה של שוהם.

קרבה לחלונות הגבוהים בכנסת מסייעת לעיתים לקדם את צורכי הישוב, מה דעתך ? והאם יש לך קשרים בין חכי"ם בממשלת ישראל?

אני פעיל בעולם העסקי והציבורי מעל עשרים וחמש שנה. יש לי חברים קרובים בכל עמדות המפתח הרלוונטיות בעולמות אלו כולל הבכירות ביותר, וברור שאשתמש בקשריי לקידום צרכי היישוב.

האם אתה מזוהה פוליטת עם אחת המפלגות בכנסת?

אני איש מפלגת העבודה, אך אין לכך כל משמעות. שוהם בתנופה היא סיעה א-פוליטית. יש ביננו חברי ימין, מרכז ושמאל ועל כך גאוותי.

במה אתה גאה במיוחד?

אני גאה ביישוב הנפלא שהקמנו, בחיים הקהילתיים שבנינו, במערכת החינוך שלנו ששלוש בנותיי הינן בוגרות שלה, בשילוב ובהרמוניה של החיים בשוהם של חילונים ודתיים, ובכך שאנו ממשיכים לטפח את שוהם ושואפים תמיד ליותר.

מה החזון שלך לישוב וכיצד אתה רואה את הישוב בתום 5 שנות כהונה?

התחייבתי שאכהן בתפקיד ראש המועצה שתי קדנציות ולאחריהן אעביר את המושכות. אני מתכנן להפוך את שוהם לדוגמא של יישוב קהילתי שמקיים לצד חיי קהילה תוססים יישוב חדשני עם מערכת חינוך המתקדמת במדינה, מערכת תחבורה פנימית וחיצונית שתאפשר לנו “להשאיר את הרכבים בחניה”, אזור תעשיית הייטק שיהווה מוקד משיכה לחברות גלובליות וליזמים ואנשי עסקים (שוהם חממה לעיר חכמה), מקומות בילוי לכל הגילאים, מגוון שירותים כגון מוניציפליים ובריאות בנגישות מקסימלית ואיכות חיים וסביבה של הרבה הרבה ירוק.

שאלון ספונטני

משפחה – אושר. הכי חשוב בחיים.

הופעה חיצונית – מבקשים ממני

להוריד את הזקן, התלבטות קשה.

יהדות - הזהות שלי. הבית שלי.

התרבות עליה גדלתי ועליה חינכתי את בנותיי.

שחיתות שלטונית – יש למגר בכל דרך.

שקיפות שלטונית הינה האמצעי לכך.

עבודה קשה – אלו הם חיי.

ערך עליון – משפחה וחברות.

אומץ – ללכת עם האמת ולא לחשוש, ולהיות ראש מועצה.

טעם החיים – השקשוקה של “בכור את שושי” בפרדס כץ.

ספורט – חלק משגרת חיי, גם בזמן הקמפיין, כמו שפעם למדנו, נפש בריאה בגוף בריא.

דיסקרטיות – תכונה חשובה ונדירה בפוליטיקה.

כסף – חשוב אבל רק אמצעי ולא מטרה.

פחד – אין פחד, יש אמונה.

ספר – העורג, ביוגרפיה של א.ד. גורדון שנכתבה ע”י גלילה רון פדר, יצירת מופת המתארת את חייו של א.ד. גורדון יהודי אורתודכסי שהאמין בערכים ובאדם ומימש את הציונות שלו בעליה לארץ ובעבודת האדמה.

מוסיקה – חלק אינטגרלי מחיי. אוהב מגוון רחב, מפינק פלויד דרך אריק איינשטיין ועד אמיר דדון.

עתיד – שוהם היישוב האטרקטיבי בארץ לגילאי 0 - 120.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: