יום שבת, 30 במאי 2020, ז' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5552559

חדשות בשוהם

חדשות

בחירות 2018 – יצאנו לדרך

סיעה מאוחדת לדתיים וחשיפת הרשימה, רונן פרידמן החליט ורץ בראשות שוהם שלנו, וגיוס מתנדבים ופעילים חדשים לסיעות השונות

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

נירה נחום

סיעה מאוחדת לדתיים וחשיפת הרשימה, רונן פרידמן החליט ורץ בראשות שוהם שלנו, וגיוס מתנדבים ופעילים חדשים לסיעות השונות.

הבחירות לרשויות המקומיות עתידות להתקיים ב- 31.10.18, והוא יהיה יום שבתון, בישובים אחרים המרוץ כבר החל די מזמן, בשבוע האחרון המועמדים נכנסו לישורת אחרונה, חודש לפני הגשת הרשימות וכארבעה חודשים לפני המועד הקובע.

בשוהם יש מעל 22,000 תושבים וע”פ מפתח שנקבע, שוהם זכאית ל-13 חברי מועצה, עם סיום בנייתה של שכונת הדרים סביר להניח שסך התושבים בישוב יהיה מעל 25,000 כך שבעתיד שוהם תהיה זכאית ל-15 מנדטים.

הבחירות בשוהם אמורות להתנהל כבחירות ירוקות כפי שכבר היה בשנת 2013 ובשנת 2015 בבחירות לכנסת, היוזמה היא של קבוצת תושבים והיא הובאה גם למשרד להגנת הסביבה על מנת למנף אותה לכלל ארצי ואכן ההצעה התקבלה והשינוי בתעמולת הבחירות ישאיר את הישוב נקי. יוזמה זו תתבצע לאחר חתימת המעומדים על אמנת בחירות ירוקות.

התנאים לבחירות ירוקות עלייהם צריכים לחתום המועמדים הם:

1. אי תליית שלטים ומודעות במרחב הפרטי, תליית השלטים תעשה רק במקומות יעודיים, ובשלטי חוצות מוסדרים.

2. אי חלוקת דברי תעמולה, כגון פליירים במרחב הציבורי, חלוקת דברי תעמולה תעשה רק בבית התושב (תיבת דואר צמוד עיתון) המהלך מביא למצב שהמעומדים יודעים למספר כמה דברי תעמולה הם ידפיסו.

3. תליית השלטים במקומות היעודיים תעשה על ידי צוות בלתי תלוי, למניעת מריבות וחיכוכים בין המחנות.

4. ביום הבחירות, ‘’שלטים ניידים’’ בקרבת המטות, פעילים מחזיקים את השלט וכשהפעילים עוזבים השלט עוזב איתם.

המועמדים לראשות המועצה הם ארבעה, גלעד רבינוביץ, סגן ראש המועצה. יוסי לוי, חבר המועצה, מנו (עמנואל) יעקב, אשר הודיע לפני כחודש על צעדיו הראשונים בפוליטקה בשוהם. ורונן פרידמן, המוכר כמפקד יחידת הגיפים, שהחליט לרוץ כיו”ר שוהם שלנו ופותח את קמפיין הבחירות בביתו.

המועמדים החלו לחשוף את האג’נדה שלהם בכל כלי תקשורת אפשרי, ובשלב זה עדיין משתדלים לשמור על טוהר בחירות, ההנחה היא שככל שהזמן עובר מתגבשות דעות התושבים, במקביל הלחץ גובר על נבחרי הציבור והמאבק מחריף.

הסיעה היחידה שלא מינתה יו”ר לראשות המועצה ותרוץ למועצה בלבד, היא הסיעה המשותפת של הדתיים אשר תקרא מעכשיו “יחד מאמינים בשוהם”, לאחר משא ומתן ולאחר הבנות, הוחלט על מרוץ משותף ואיחוד כוחות.

אשר פאהן יו”ר הסיעה: “סגרנו על ריצה משותפת של סיעת “יחד” ו”מאמינים בשוהם” הסיעה תיקרא “יחד מאמינים בשוהם” מקום ראשון - אשר פאהן, מקום שני אבי אלטלף, מקום שלישי אלי יפרח ומקום רביעי לבנה בן נעים. תחילת הקמפיין שלנו יהיה לקראת החגים.  אנחנו לא מעמידים מועמד לראשות המועצה למרות הפניות הרבות אלי להצגת מועמדות.  הודתי לכולם על הפרגון אבל אני נהנה מהעיסוק שלי היום כאיש עסקים ואמשיך לתרום מזמני בהתנדבות למען תושבי  שוהם.

אין בחירות בלי נשים, ובמהלך השבוע האחרון, מנו (עמנואל) יעקב והבולדוזר שמאחוריו משה דבוש נצפו בפגישות עם מספר נשים בולטות בישוב לטובת איוש הרשימה, יש משהו להודיע רשמית? דבוש: “השתיקה יפה לחכמים” לתנועת שוהם בתנופה בראשות גלעד רבינוביץ, נשים כבר יש ברשימה והפעם הגיוס החדש הוא של הנוער, לנוער יש משקל רב, כי כמו שאומרים, העתיד נמצא אצל הצעירים, אל מערך הקמפיין של ״שוהם בתנופה” בראשות גלעד רבינוביץ, הצטרף השבוע כיועץ דיגיטלי הפוליטיקאי לעתיד, עידו כסלו, תלמיד כיתה יא' בישיבת שלהבת. הוא עורך הויקיפדיה הצעיר בעולם מגיל 12, מעצב גרפי מגיל 13, נכלל ברשימת ״האנשים שעשו לנו את השנה״ בגיל 14 וחשבון טוויטר פוליטי אנונימי מגיל 15 עם עשרות אלפי צפיות בחודש, הוא שיוסיף גוון חדש לקמפיין הבחירות.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: