יום שבת, 23 בפברואר 2019, י"ח אדר א' ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 050-5552559

בחירות 2018 בשוהם

בחירות בשוהם 2018 , בחירות לראשות המועצה שוהם וחבל מודיעין

מי ירים את הכפפה?

בפעם הראשונה בשוהם, לאחר מערכת בחירות רדומה לחלוטין שאפייינה את הבחירות הקודמות לראשות המועצה בשוהם, בה גרף ראש המועצה גיל ליבנה קרוב ל 90% מקולות המצביעים, יתקיימו הפעם הבחירות על רקע מועמדותם של מספר הגדול ביותר של מתמודדים לראשות המועצה.

פורסם בתאריך:


מאת : רובי נתאי , עו"ד , תושב שוהם מעל 20 שנה 

עד כה הכריזו 5 מתושבי הישוב על רצונם לקחת על עצמם את התפקיד הנחשק. שני חברי מועצה יוצאים, גלעד רבינוביץ ויוסי לוי, יתמודדו מול מספר גדל והולך של מתמודדים חדשים שבאים מן החוץ.

הדבר המענין הוא שאנחנו עדין לא יודעים מה יש לכל אחד מהמתמודדים להציע לנו.

איזה רעיון גאוני שעוד לא חשבו עליו פה, מחכה לנו כאן בפינה. בדבר אחד תהיו כולכם בטוחים. אנחנו עתידים לקבל הבטחות שיתחרו בגן עדן עלי אדמות.

הנסיון מלמד שכגודל הציפיה כך גם האכזבה. מסתבר ששלמה המלך צדק שאמר "מה שהיה הוא שיהיה, ומה שנעשה הוא שיעשה, ואין כל חדש תחת השמש". (מגילת קהלת, א, ט).

היכולת והמוטיבציה לעשות שינויים דרסטיים, נמוגה ברגע שיבחר המועמד לתפקיד.

במובן הזה אנחנו יכולים להתרפק בגעגוע להצהרות של ראש המועצה גיל ליבנה ושל חברי סיעתו "שוהם שלנו".

במשך 15 השנים האחרונות התנהלה המועצה בלי הצורך לחלק אתנן פוליטי לסיעות מתחרות. לא מונה סגן ראש מועצה בשכר. קופת המועצה שמרה כך היטב על הכסף למניעת חריגות שכר לא ראויות.

אני מאמין שגם ל"הנחת" הזו, שהיתה לתושבי שוהם במובן הזה, לא יהיה המשך.

תשימו לב היטב מי מהמועמדים יהיה נכון לצאת באותה הצהרה שגיל ליבנה עמד בה בדבקות. הפעם כל ראש מועצה יעניק גם יעניק סגן אחד ואפילו שני סגנים בשכר.

הרי כל מי שיבחר לא יהיה לו כוונה לאבד את כוחו בגלל השפעות של קבוצות לחץ מתחרות. חכו בסבלנות לחלוקת העוגה, יהיו לה הפעם הרבה טועמים.

כדאי באמת לשים לב, אם יקום מועמד שיאמר שהוא ימשיך את דרכו של גיל לבנה בנקודה הזו ויתחייב שלא להעניק תואר של סגן בשכר.

אם תשאלו אותי, זה המבחן הראשון של כל ראש מועצה שיכנס לתפקידו. מי שיעמוד בפרץ, משול בעיני למנהיג שהוביל את ישראל במדבר ארבעים שנה לא לפני שהוא דאג לקרוע את ים סוף. ואני יודע היטב, שעוד לא קם כמשה הנביא, על עם ישראל. והמבין יבין.

אנחנו נמשיך לעקב אחר המועמדים , אחר המצעים וההבטחות שלהם. עכשיו המבחן העקרי של כל מועמד הוא לייצר נושאים. השקט הזה ארבעה חודשים לפני שנלך לקלפי, חייב להתחיל להדאיג את כולנו.

 

רובי נתאי, עו"ד, תושב שוהם מעל 20 שנה 

לתגובות nitay.law@gmail.com

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: