יום שבת, 07 בדצמבר 2019, ט' כסלו ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5552559

קבלה, דת ופרשת השבוע בשוהם

קבלה בשוהם,הרב לייטמן,הרב סתיו,דבר תורה,פרשת שבוע

מחדל הפרטיות של מארק צוקרברג - קבלה, דת ופרשת השבוע  בשוהם

מחדל הפרטיות של מארק צוקרברג

"מר צוקרברג", חקר הסנטור דיק דרבין את מנכ"ל פייסבוק בנוגע לתפיסת הפרטיות שלו, "האם היית חולק איתנו את שם המלון שבו שהית אתמול בלילה?, האם שלחת הודעת טקסט למישהו בשבוע שעבר?", "האם תואיל לחלוק אותה עימנו עכשיו?". "לא", השיב צוקרברג באופן נחרץ. אך הסנטור דרבין, כמו רבים מעמיתיו, לא נראו משוכנעים; גם לא כשפניו התינוקיים של צוקרברג הביטו בהם במבט מושפל.

קריסת ענקית הצעצועים היא רק תחילתה של המהפכה - קבלה, דת ופרשת השבוע  בשוהם

קריסת ענקית הצעצועים היא רק תחילתה של המהפכה

שלושים ושלושה אלף עובדים של "טויס אר אס" בארצות הברית, רשת הצעצועים הגדולה והמפורסמת בעולם, עומדים לסיים בקרוב את עבודתם. הם יארזו בקופסת קרטון חומה את התמונה מהחופשה המשפחתית האחרונה שהייתה תלויה במשרדם, ייקחו צעצוע-שניים למזכרת וישובו לביתם בלית-ברירה. העובדים האלו מצטרפים לכל אותם עשרות אלפי מובטלים שאיבדו את משרתם בשנים האחרונות, והיד עוד נטויה.

סוף עידן הפרטיות – תחילת עידן הכלליות - קבלה, דת ופרשת השבוע  בשוהם

סוף עידן הפרטיות – תחילת עידן הכלליות

פייסבוק חוגגת יום הולדת 14. הרשת החברתית הפופולרית בעולם, שהביאה מיליארדי גולשים לחשוף כל שבב מידע על עצמם בכל רגע נתון, חוגגת נעורים מחודשים. אנחנו לעומתה חוגגים את סוף עידן הפרטיות ותחילתו של עידן הכלליות. פייסבוק שולחת זרועותיה לכל עבר: לפי שמועות התערבה בבחירות לנשיאות ארצות הברית, הדליפה מסמכים, שיתפה מידע ללא הסכמה, וצותתה למשתמשיה בישראל. פייסבוק אינה אשמה בלעדית אלא כולנו שהפכנו ל"נרקומנים" של טכנולוגיה, וכעת נמצאים במעקב תמידי.  הכול נרשם, מצולם ומתועד. אבל בעצם מה כבר יש לנו להסתיר? ממי וממה אנחנו מתביישים?

מה בין הקבלה לאסלאם? - קבלה, דת ופרשת השבוע  בשוהם

מה בין הקבלה לאסלאם?

היה זה בוקר טיפוסי בלונדון. עננים אפורים כבדים, טפטוף קל ואווירה סגרירית למדי. רק נחתנו וכבר עלינו על מיניבוס שחיכה לנו – משלחת ישראלית שהגיעה במיוחד כדי להיפגש עם החכם הסוּפי, ג'וואד נורבקש. בתוך פחות משעה הנוף התחלף: המרכזים העירוניים הסבוכים התחלפו באידיליה כפרית ציורית.

לא טנקים ולא מטוסי קרב: הנשק הכי חזק של ישראל - קבלה, דת ופרשת השבוע  בשוהם

לא טנקים ולא מטוסי קרב: הנשק הכי חזק של ישראל

כשראש המוסד לשעבר תמיר פרדו הצהיר שהפילוג בחברה הישראלית מדאיג אותו יותר מהאיום האיראני, הוא הזכיר את האתגר הגדול ביותר של עם ישראל לדורותיו: ביטחוננו תלוי באחדותנו. מה תפקידה של ישראל במפת הכוחות העולמית ואיך לנצח את "שנאת החינם" המפעפעת בתוכנו?