יום ראשון, 18 באוגוסט 2019, י"ז אב ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 050-5552559

חינוך חוגים והעשרה בשוהם

חינוך בשוהם,בתי ספר בשוהם,גנים בשוהם,מחלקת החינוך בשוהם,נוער בשוהם,חינוך מיוחד בשוהם,חופש גדול בשוהם,חוגים בשוהם,חוגים והעשרה בשוהם, ספורטילנד,מרכז לאומניות הבמה, איריס לנדה, דולי זורנצר, מועדון כדורסל, וירטואוז מוסיקה,בשוהם, אומנות בשוהם, לימודים והעשרה,

יחד כל הדרך: קבוצת הנשים של מכבי שהם חולמת על אליפות

אחרי שהתאחדו מחדש לאחר היעדרות של שנתיים מהפרקט, החזירו העונה שחקניות קבוצת הנשים של המועדון עטרה ליושנה עם איחוד מחדש. המטרה: זכייה באליפות ליגה א'. המאמן, ניצן פלדמן, אופטימי: ''השלם בקבוצה שלנו גדול מסך חלקיו''

פורסם בתאריך:


תעשו הרבה כבוד לקבוצת הבוגרות של מכבי שהם שמתבססת העונה בצמרת טבלת מחוז מרכז של ליגה א'. לאחר 10 מחזורי ליגה רושמות שחקניות שהם בצהוב-כחול מאזן מרשים של 8 ניצחונות לעומת 2 הפסדים בלבד, שמקנים להם את המקום ה-2, מרחק ניצחון אחד בלבד מפסגת הטבלה. תוסיפו לכך רצף נהדר של 7 ניצחונות והרי לכם קבוצה בקו עלייה מתמשך.

על מנת להבין את הסיפור העומד מאחורי הקבוצה, יש לחזור כמעט עשור לאחור, עת התגבשה לה קבוצת נערות צעירות במסגרת האגודה, שהפכה חיש מהר לשם דבר לא רק על הפרקט אלא גם מחוצה לו, לרבות שילוב יוצא דופן בין שחקניות חילוניות לדתיות וגיבוש חברתי שהשתלבו באופן הרמוני עם הכדור הכתום באולם ניצנים.

''מבלי להישמע קלישאתי, הקבוצה שלנו היא ללא ספק האידיליה של ארץ ישראל'', מכריז מאמן הקבוצה, ניצן פלדמן, שמדריך אותה עוד מגילאי הילדות. ''יש כאן חבורה של בנות מדהימות. אני מרגיש ממש אבא של כל אחת ואחת. מעבר לכשרון של השחקניות, ניכר כי כל אחת משתלבת בתפקיד שלה בצורה מושלמת ומציבה את הקבוצה לפני האגו האישי שלה. זה מה שניצח לנו הרבה מאוד משחקים גם העונה, כאשר הוכחנו שהשלם בקבוצה שלנו שווה הרבה יותר מסך חלקיו''.

העונה כאמור, לאחר שנתיים בהן התפרקה, בעיקר בשל העובדה שמרבית מהשחקניות התגייסו לצה''ל, הוקמה הקבוצה מחדש בליגה א', כשמרבית השלד נשמר מהקבוצה ההיא. ''למרות שהבנות לא שיחקו למעלה משנתיים ביחד, התחברנו מהר מאוד בזכות ההיסטוריה של הקבוצה וההיכרות בין הבנות'', מוסיף פלדמן, שמצידו לא מתבייש כבר לצאת בהצהרות. ''אמנם התחלנו את העונה עם 2 הפסדים, אבל מאז אנחנו במומנטום חיובי. עם האוכל בא התיאבון, ואני לא מתבייש לומר שאני מאמין בשחקניות שלי. נעשה הכול על מנת לסיים את העונה הזו עם אליפות וכרטיס העפלה לליגה הארצית''.

''השמים הם הגבול''

שיחה עם כמה משחקניות הקבוצה מעידה אולי יותר מכל על האידיליה השוררת בחדר ההלבשה. ''הקבוצה שלנו מלאה ברגש וזה אולי מה שהופך אותה למיוחדת כל כך'', אומרת הקפטנית, רונה גרשונוב. ''אחרי שנתיים שלא שיתפנו פעולה, אי אפשר לתאר את ההרגשה כשחזרנו לשחק ביחד. אנחנו פשוט משפחה שהתאחדה מחדש''.

''ההרגשה לשחק אחת עם השנייה הייתה לנו טבעית'', מוסיפה נועה בן אדרת, המשחקת בשורות במועדון מגיל 7. ''אמנם קיים פער גילאים בין השחקניות, אבל אנחנו מגשרות עליו עם הרבה חום ואהבה. אנחנו משחקות ללא אגו ותומכות האחת בשנייה גם ברגעים פחות טובים''.

ומה באשר להמשך העונה? בן אדרת מציבה מטרות ומבהירה: ''אנחנו נמצאות בחלק העליון של הטבלה ומכוונות הכי גבוה שיש. מקוות לעלות ליגה ומשם השמים הם הגבול. זה המקום לומר שאנחנו מזמינות בנות משהם והסביבה שאוהבות ספורט וכדורסל בפרט, להצטרף לשורותינו. אנחנו מבטיחות לקבל בברכה כל מי שתרצה להגיע''.

גם אליה אביטל, המשחקת בעמדות הפנים, מיטיבה לתאר את סוד הקסם של הקבוצה. רובנו משחקות ביחד כבר כמעט 10 שנים עם הפסקות, יחד עם מאמן שגידל אותנו מהקבוצה המקורית בנערות. יש משהו מאוד מרגיע בקבוצה שמאפשר לשחרר לחצים אחרי יום עבודה ארוך. זו תהיה הגשמת חלום להעפיל כבר בעונה הראשונה של האיחוד לליגה הארצית. נעשה את הכול על מנת להגיע לשם''.

''המטרה היא להמשיך לנצח ובמקביל להישאר מאוחדות'', מציינת הרכזת, נעה שפירא. ''ההבנה העיוורת בינינו במגרש יחד עם העובדה שאנחנו באמת חברות טובות, היא הערך המוסף שלנו. אני מאחלת לנו שנמשיך ליהנות ולשאוף הכי גבוה, כי אין כמו לשחק במכבי שהם''.

 

 

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: